Autizm sindromlu uşaqlar üçün Reabilitasiya Mərkəzində bayram şənliyi təşkil olunub
30.12.2019Dekabrın 30-da Azərbaycan Respublikasının Birinci vitse-prezidenti Mehriban Əliyeva, qızları Leyla Əliyeva və Arzu Əliyeva Bakının Nərimanov rayonunda “Birgə və Sağlam” İctimai Birliyinin nəzdində fəaliyyət göstərən autizm sindromlu uşaqlar üçün Reabilitasiya Mərkəzində olublar.
Birinci vitse-prezident Mehriban Əliyeva 31 dekabr - Dünya Azərbaycanlılarının Həmrəylik Gününü və Yeni il bayramını Heydər Əliyev Fondunun dəstəyilə fəaliyyət göstərən autizm sindromlu uşaqlar üçün Reabilitasiya Mərkəzində qeyd etdi.
Birinci vitse-prezident Mehriban Əliyeva Mərkəzin nəzdində fəaliyyət göstərən xor kollektivi ilə birgə mahnı ifa etdi.
Sonra Mehriban xanım Əliyeva uşaqlarla birgə tort bişirdi, onlarla söhbət etdi.
Mərkəzin yetirməsi olan, hazırda Azərbaycan Mədəniyyət və İncəsənət Universitetinin ikinci kursunda təhsil alan Əlisahib Bayramov və digər uşaqlar pianoda müxtəlif musiqilər ifa etdilər.
Heydər Əliyev Fondunun vitse-prezidenti Leyla Əliyeva da musiqi ifa etdi.
Daha sonra Birinci vitse-prezident autizmli uşaqlarla birgə bişirdikləri tortu çay süfrəsi arxasında daddılar.
İctimai Birliyin sədri Aytən Eynalova bildirdi ki, hazırda bu Mərkəzdə 70-dək uşaq intensiv terapiyadan faydalanır. Burada autizm sindromlu uşaqların qayğısı ilə müvafiq təlim keçən mütəxəssislər məşğul olurlar.
Birinci vitse-prezident Mehriban Əliyeva Mərkəzin kollektivini, burada müalicə alan uşaqları və ailə üzvlərini Dünya Azərbaycanlılarının Həmrəylik Günü və Yeni il bayramı münasibətilə təbrik etdi, onlara uğurlar arzuladı.

A festivity is arranged for children at the Rehabilitation Centre for Children with Autism Syndrome
30.12.2019First Vice-president of the Republic of Azerbaijan Mehriban Aliyeva and her daughters Leyla Aliyeva and Arzu Aliyeva visited the Rehabilitation Centre for Children with Autism Syndrome operating under “Together and Healthy” Public Association in Narimanov district of Baku, December 30.
First Vice-president Mehriban Aliyeva celebrated the 31st December – the World Azerbaijanis’ Solidarity Day and the New Year at the Rehabilitation Centre for Children with Autism Syndrome, which has been operating with the support of the Heydar Aliyev Foundation.
First Vice-president Mehriban Aliyeva sang a song together with the choir operating under the Centre.
Then, Mehriban Aliyeva baked a cake together with children, and talked with them.
A graduate of the Centre, currently a 2nd grade student of the Azerbaijan Culture and Art University Alisahib Bayramov and other children performed various songs on piano.
Vice-president of the Heydar Aliyev Foundation Leyla Aliyeva too performed a music.
Thereafter, the First Vice-president tasted the cake they baked together with children suffering from autism around a tea table.
Chairperson of the public association Aytan Eynalova told that up to 70 children were benefiting from intensive care at the Centre. Properly trained specialists are taking care of children here.
First Vice-president Mehriban Aliyeva congratulated the Centre’s staff, the children being treated here and their families on the World Azerbaijanis’ Solidarity Day and the New Year, wishing them successes.