Autizm sindromlu uşaqlar üçün Reabilitasiya Mərkəzində bayram şənliyi təşkil olunub
30.12.2019Dekabrın 30-da Azərbaycan Respublikasının Birinci vitse-prezidenti Mehriban Əliyeva, qızları Leyla Əliyeva və Arzu Əliyeva Bakının Nərimanov rayonunda “Birgə və Sağlam” İctimai Birliyinin nəzdində fəaliyyət göstərən autizm sindromlu uşaqlar üçün Reabilitasiya Mərkəzində olublar.
Birinci vitse-prezident Mehriban Əliyeva 31 dekabr - Dünya Azərbaycanlılarının Həmrəylik Gününü və Yeni il bayramını Heydər Əliyev Fondunun dəstəyilə fəaliyyət göstərən autizm sindromlu uşaqlar üçün Reabilitasiya Mərkəzində qeyd etdi.
Birinci vitse-prezident Mehriban Əliyeva Mərkəzin nəzdində fəaliyyət göstərən xor kollektivi ilə birgə mahnı ifa etdi.
Sonra Mehriban xanım Əliyeva uşaqlarla birgə tort bişirdi, onlarla söhbət etdi.
Mərkəzin yetirməsi olan, hazırda Azərbaycan Mədəniyyət və İncəsənət Universitetinin ikinci kursunda təhsil alan Əlisahib Bayramov və digər uşaqlar pianoda müxtəlif musiqilər ifa etdilər.
Heydər Əliyev Fondunun vitse-prezidenti Leyla Əliyeva da musiqi ifa etdi.
Daha sonra Birinci vitse-prezident autizmli uşaqlarla birgə bişirdikləri tortu çay süfrəsi arxasında daddılar.
İctimai Birliyin sədri Aytən Eynalova bildirdi ki, hazırda bu Mərkəzdə 70-dək uşaq intensiv terapiyadan faydalanır. Burada autizm sindromlu uşaqların qayğısı ilə müvafiq təlim keçən mütəxəssislər məşğul olurlar.
Birinci vitse-prezident Mehriban Əliyeva Mərkəzin kollektivini, burada müalicə alan uşaqları və ailə üzvlərini Dünya Azərbaycanlılarının Həmrəylik Günü və Yeni il bayramı münasibətilə təbrik etdi, onlara uğurlar arzuladı.

В Центре реабилитации для детей с синдромом аутизма организовано праздничное веселье
30.12.201930 декабря Первый вице-президент Азербайджанской Республики Мехрибан Алиева, ее дочери Лейла Алиева и Арзу Алиева посетили Центр реабилитации для детей с синдромом аутизма, действующий в Наримановском районе Баку при Общественном объединении «Birqə və Sağlam» («Вместе и здоровы»).
Первый вице-президент Мехрибан Алиева отметила 31 декабря – День солидарности азербайджанцев мира и новогодний праздник в Центре реабилитации для детей с синдромом аутизма, действующем при поддержке Фонда Гейдара Алиева.
Дети с аутизмом продемонстрировали свои таланты.
Первый вице-президент Мехрибан Алиева исполнила песню вместе с хоровым коллективом, действующем при центре.
Затем Мехрибан ханым Алиева испекла торт вместе с детьми, побеседовала с ними.
Воспитанник центра Алисахиб Байрамов, являющийся в настоящее время студентом второго курса Азербайджанского университета культуры и искусства, и другие дети исполнили на фортепиано различные музыкальные композиции.
Вице-президент Фонда Гейдара Алиева Лейла Алиева также исполнила музыкальный отрывок.
Затем за чайным столом все попробовали торт, испеченный Первым вице-президентом вместе с детьми с аутизмом.
Председатель Общественного объединения Айтен Эйналова отметила, что в настоящее время в этом центре получают интенсивную терапию до 70 детей. О детях с синдромом аутизма здесь заботятся специалисты, прошедшие соответствующую подготовку.
Первый вице-президент Мехрибан Алиева поздравила коллектив центра, детей, получающих здесь лечение, и членов их семей с Днем солидарности азербайджанцев мира и Новым годом, пожелала им успехов.