Prezident İlham Əliyev və birinci xanım Mehriban Əliyeva Pirallahı Rayon İcra Hakimiyyətinin yeni inzibati binasının açılışında iştirak ediblər
Avqustun 7-də Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev və birinci xanım Mehriban Əliyeva Pirallahı rayonunda olublar.
Prezident İlham Əliyevə və birinci xanım Mehriban Əliyevaya görülən işlər və rayonun perspektiv inkişafı ilə bağlı layihələr barədə məlumat verilib.
Sonra dövlətimizin başçısı və birinci xanım Pirallahı Rayon İcra Hakimiyyəti üçün inşa edilən binada yaradılan şəraitlə tanış olublar.
Binada operativ-idarəetmə, vətəndaşların qəbulu, iş otaqları, akt və konfrans zalları, kitabxana və digər zəruri otaqlar var. Bina bütün lazımi avadanlıq və sistemlərlə təchiz edilib. Otaqların hamısı müasir tələblər səviyyəsində qurulub.
Binanın ətrafında genişmiqyaslı abadlıq-quruculuq işləri görülüb, fəvvarə quraşdırılıb, işıqlandırma sistemi yaradılıb, mindən çox ağac və gül-çiçək əkilib, yaşıllıq zolağı salınıb.

President Ilham Aliyev and First Lady Mehriban Aliyeva attend the inauguration of a new building of the Pirallahy District Executive Authority
On August 7, President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev and First Lady Mehriban Aliyeva were on a visit to Pirallahy district.
President Ilham Aliyev and First Lady Mehriban Aliyeva were given information about the works carried out and projects associated with future development of the district.
Then, the President and the First Lady became familiarized with the conditions created in the building constructed for the Pirallahy District Executive Authority.
The building accommodates rooms for operational control, reception of citizens, offices, assembly and conference halls, a library, and other necessary rooms. The building has been provided with all necessary equipment and systems. All rooms have been set up to meet modern standards.
Large-scale improvement and building works have been carried out around the building, a fountain installed, illumination system created, over a thousand trees planted, and a stripe of greenery was laid out.