Prezident İlham Əliyev və birinci xanım Mehriban Əliyeva Pirallahı Rayon İcra Hakimiyyətinin yeni inzibati binasının açılışında iştirak ediblər
Avqustun 7-də Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev və birinci xanım Mehriban Əliyeva Pirallahı rayonunda olublar.
Prezident İlham Əliyevə və birinci xanım Mehriban Əliyevaya görülən işlər və rayonun perspektiv inkişafı ilə bağlı layihələr barədə məlumat verilib.
Sonra dövlətimizin başçısı və birinci xanım Pirallahı Rayon İcra Hakimiyyəti üçün inşa edilən binada yaradılan şəraitlə tanış olublar.
Binada operativ-idarəetmə, vətəndaşların qəbulu, iş otaqları, akt və konfrans zalları, kitabxana və digər zəruri otaqlar var. Bina bütün lazımi avadanlıq və sistemlərlə təchiz edilib. Otaqların hamısı müasir tələblər səviyyəsində qurulub.
Binanın ətrafında genişmiqyaslı abadlıq-quruculuq işləri görülüb, fəvvarə quraşdırılıb, işıqlandırma sistemi yaradılıb, mindən çox ağac və gül-çiçək əkilib, yaşıllıq zolağı salınıb.

Президент Ильхам Алиева и первая леди Мехрибан Алиева приняли участие в открытии нового административного здания исполнительной власти Пираллахинского района
7 августа Президент Азербайджанской Республики Ильхам Алиев и первая леди Мехрибан Алиева побывали в Пираллахинском районе.
Президент Ильхам Алиева и первая леди Мехрибан Алиева были проинформированы о проводимой работе и проектах, связанных с перспективным развитием района.
Затем глава государства и первая леди ознакомились с условиями, созданными в здании, построенном для Исполнительной власти Пираллахинского района.
Здесь имеются кабинеты оперативного управления, приема граждан, рабочие кабинеты, актовый и конференц-залы, библиотека и другие необходимые помещения. Здание оснащено всем надлежащим оборудованием и системами. Все кабинеты обустроены на уровне современных требований.
Вокруг здания Исполнительной власти района проведена широкомасштабная работа по благоустройству и созиданию, сооружен фонтан, создана система освещения, посажены более тысячи деревьев и цветов, заложена озеленительная полоса.