Birinci vitse-prezident Mehriban Əliyeva “İçərişəhər” Dövlət Tarix-Memarlıq Qoruğunda görülən işlərlə tanış olub
Sonra Mehriban Əliyeva “BBC News” Azərbaycanın müxbirinin “İçərişəhər” Dövlət Tarix-Memarlıq Qoruğunda görülən işlərlə bağlı suallarını cavablandırıb.
Mehriban Əliyevaya məlumat verilib ki, Kiçik Qala küçəsində, Qala divarları boyunca yerləşən kafe və restoranların təmiri işlərinin yay aylarında başa çatdırılması nəzərdə tutulur.
Mehriban Əliyeva burada aparılan işlərin yüksək səviyyədə həyata keçirilməsi ilə bağlı tapşırıq və tövsiyələrini verib.

Первый вице-президент Мехрибан Алиева ознакомилась с работой, проводимой в Государственном историко-архитектурном заповеднике «Ичеришехер»
26 апреля Первый вице-президент Азербайджанской Республики Мехрибан Алиева ознакомилась с работой, проводимой в Государственном историко-архитектурном заповеднике «Ичеришехер».
Мехрибан Алиева сказала.
Затем Мехрибан Алиева ответила на вопросы корреспондента BBC News Азербайджан о работе, проводимой в Государственном историко-архитектурном заповеднике «Ичеришехер».
Мехрибан Алиева была проинформирована о том, что ремонтные работы в кафе и ресторанах, расположенных на улице Малая Крепостная и вдоль крепостных стен, планируется завершить в летние месяцы.
Мехрибан Алиева дала поручения и рекомендации, связанные с осуществлением проводимых здесь работ на высоком уровне.