Dövlət Təhlükəsizliyi Xidmətinin hərbi hissəsində Dünya Azərbaycanlılarının Həmrəylik Günü və Yeni il bayramı münasibətilə tədbir keçirilib
31.12.2018Dekabrın 31-də Dövlət Təhlükəsizliyi Xidmətinin (DTX) N saylı hərbi hissəsində Dünya Azərbaycanlılarının Həmrəylik Günü və Yeni il bayramı münasibətilə tədbir keçirilib.
Azərbaycan Respublikasının Birinci-vitse prezidenti Mehriban Əliyeva tədbirdə iştirak edib.
Dövlət Təhlükəsizliyi Xidmətinin rəisi, general-polkovnik Mədət Quliyev Dünya Azərbaycanlılarının Həmrəylik Günü və Yeni il bayramı münasibətilə Prezident, Silahlı Qüvvələrin Ali Baş Komandanı İlham Əliyevin adından hərbi hissənin şəxsi heyətini təbrik edib, Vətənin müdafiəsi kimi şərəfli və məsuliyyətli xidmətlərində zabit və əsgərlərə uğurlar arzulayıb.
Sonra DTX-nin Mədəniyyət Mərkəzinin yaradıcı kollektivinin və respublikanın tanınmış incəsənət nümayəndələrinin iştirakı ilə maraqlı konsert proqramı olub.
Sonda hərbi hissənin xidmətdə fərqlənmiş əsgərləri mükafatlandırılıb. Həmçinin hərbi tədrisdə yüksək nəticələr əldə etmiş əsgərlərin valideynlərinə, o cümlədən əsgər Heydər Əliyevin valideyni Mehriban Əliyevaya təşəkkür məktubu təqdim olunub.

An event takes place in a military unit of the State Security Service in connection with the World Azerbaijanis Solidarity Day and the New Year
31.12.2018On December 31, an event took place in a military unit of the State Security Service in connection with the World Azerbaijanis Solidarity Day and the New Year.
Head of the State Security Service, colonel-general Madat Guliyev congratulated the staff on behalf of President, Supreme Commander-in-Chief of the Armed Forces Ilham Aliyev on the World Azerbaijanis Solidarity Day and the New Year, wishing successes to the officers and soldiers of the unit in their honourable service.
Then, an interesting concert programme took place with participation of the creative group of the State Security Service and well-known people of art of the republic.
At the end of the event, soldiers of the military unit who were distinguished at the service were rewarded. Letters of gratitude were presented to parents of the soldiers who had high achievements in military education, including Mehriban Aliyeva, the mother of soldier Heydar Aliyev.