Bakı şəhərinin azad edilməsinin 100 illiyinə həsr olunmuş parad keçirilib
15.09.2018Sentyabrın 15-də Azərbaycan paytaxtının Azadlıq meydanında Bakı şəhərinin azad edilməsinin 100 illiyinə həsr olunmuş parad keçirilib.
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev, Türkiyə Respublikasının Prezidenti Rəcəb Tayyib Ərdoğan və birinci xanım Mehriban Əliyeva paradda iştirak ediblər.
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti, Silahlı Qüvvələrin Ali Baş Komandanı İlham Əliyev və Türkiyə Respublikasının Prezidenti Rəcəb Tayyib Ərdoğan paradda çıxış ediblər.
Parad başa çatdıqdan sonra dövlət başçıları Qafqaz İslam Ordusunun Bakını azad etməsinin 100 illiyi münasibətilə Türkiyədə hazırlanan xatirə markasını və ilk zərfi imzalayıblar.
Sentyabrın 15-də Bakının azad olunmasının 100 illiyi ilə bağlı keçirilən təntənəli paraddan sonra Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev, Türkiyə Respublikasının Prezidenti Rəcəb Tayyib Ərdoğan və Azərbaycanın birinci xanımı Mehriban Əliyeva Qız qalasının qarşısına gəliblər.
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev, Türkiyə Respublikasının Prezidenti Rəcəb Tayyib Ərdoğan və Azərbaycanın birinci xanımı Mehriban Əliyeva Qız qalasının qarşısında paradda iştirak edən əsgərlərlə görüşüblər, onlarla xatirə şəkilləri çəkdiriblər.

A parade dedicated to the 100th anniversary of liberating Baku city takes place
15.09.2018On September 15, a parade dedicated to the 100th anniversary of liberating Baku city took place on Azadlyg Square of the Azerbaijani capital.
President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev, President of the Turkish Republic Recep Tayyip Erdoğan and First Lady Mehriban Aliyeva attended the parade.
President of the Republic of Azerbaijan, Supreme Commander-in-Chief of the Armed Forces Ilham Aliyev and President of the Turkish Republic Recep Tayyip Erdoğan addressed the parade.
After the parade was over, the heads of states signed the memorial stamp and first envelope made in Turkey on the occasion of liberation of Baku city by the Caucasian Islamic Army.
On September 15, after the parade dedicated to the 100th anniversary of liberating Baku, President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev, President of the Turkish Republic Recep Tayyip Erdoğan and First Lady Mehriban Aliyeva arrived at the Maiden Tower.
President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev, President of the Turkish Republic Recep Tayyip Erdoğan and First Lady of Azerbaijan Mehriban Aliyeva met, before the Maiden Tower, with soldiers participating in the parade, then were photographed with them.