Bakı şəhərinin azad edilməsinin 100 illiyinə həsr olunmuş parad keçirilib
15.09.2018Sentyabrın 15-də Azərbaycan paytaxtının Azadlıq meydanında Bakı şəhərinin azad edilməsinin 100 illiyinə həsr olunmuş parad keçirilib.
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev, Türkiyə Respublikasının Prezidenti Rəcəb Tayyib Ərdoğan və birinci xanım Mehriban Əliyeva paradda iştirak ediblər.
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti, Silahlı Qüvvələrin Ali Baş Komandanı İlham Əliyev və Türkiyə Respublikasının Prezidenti Rəcəb Tayyib Ərdoğan paradda çıxış ediblər.
Parad başa çatdıqdan sonra dövlət başçıları Qafqaz İslam Ordusunun Bakını azad etməsinin 100 illiyi münasibətilə Türkiyədə hazırlanan xatirə markasını və ilk zərfi imzalayıblar.
Sentyabrın 15-də Bakının azad olunmasının 100 illiyi ilə bağlı keçirilən təntənəli paraddan sonra Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev, Türkiyə Respublikasının Prezidenti Rəcəb Tayyib Ərdoğan və Azərbaycanın birinci xanımı Mehriban Əliyeva Qız qalasının qarşısına gəliblər.
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev, Türkiyə Respublikasının Prezidenti Rəcəb Tayyib Ərdoğan və Azərbaycanın birinci xanımı Mehriban Əliyeva Qız qalasının qarşısında paradda iştirak edən əsgərlərlə görüşüblər, onlarla xatirə şəkilləri çəkdiriblər.

Состоялся парад, посвященный 100-летию освобождения города Баку
15 сентября на площади Азадлыг столицы Азербайджана прошел парад, посвященный 100-летию освобождения города Баку.
В параде приняли участие Президент Азербайджанской Республики Ильхам Алиев, Президент Турецкой Республики Реджеп Тайип Эрдоган и первая леди Мехрибан Алиева.
Президент Азербайджанской Республики, Верховный главнокомандующий Вооруженными силами Ильхам Алиев и Президент Турецкой Республики Реджеп Тайип Эрдоган выступили на параде.
После завершения парада главы государств подписали здесь памятную марку и конверт, изготовленные в Турции в связи со 100-летием освобождения Баку Кавказской исламской армией.
15 сентября после торжественного парада, проведенного в связи со 100-летием освобождения Баку, Президент Азербайджанской Республики Ильхам Алиев, Президент Турецкой Республики Реджеп Тайип Эрдоган и первая леди Азербайджана Мехрибан Алиева прибыли к Девичьей башне.
Президент Азербайджанской Республики Ильхам Алиев, Президент Турецкой Республики Реджеп Тайип Эрдоган и первая леди Азербайджана Мехрибан Алиева встретились в парке перед Девичьей башней с солдатами, принимавшими участие в параде, сфотографировались с ними на память.