Prezident İlham Əliyev və birinci xanım Mehriban Əliyeva Bakıda “Dinamo” otelinin açılışında iştirak ediblər
Mayın 11-də Bakının Səbail rayonunda “Dinamo” otelinin açılış mərasimi keçirilib.
Prezident İlham Əliyev və birinci xanım Mehriban Əliyeva oteldə yaradılan şəraitlə tanış olublar.
Nəfis tərtibatla qurulan otelin interyeri müasirliyi ilə diqqəti cəlb edir. Burada aparılan yenidənqurma işləri nəticəsində qonaqların qalması, yüksək səviyyədə istirahət etməsi, vaxtlarını səmərəli keçirməsi üçün maksimum imkanlar yaradılıb. İdmançıların və atletlərin arenası olan bu məkan öz yeni konsepti ilə dinamik və müasir həyat tərzi axtaranlar üçün ideal bir məkandır.
Mehmanxananın idman zalında müasir qurğular quraşdırılıb, qonaqların və atletlərin idmanla məşğul olmaları üçün geniş imkanlar yaradılıb. Bundan başqa, oteldə üzgüçülük hovuzu, SPA da qonaqların ixtiyarına veriləcək.
Ümumi sahəsi 7500 kvadratmetrə yaxın olan otelin paytaxtın əsas işgüzar və mədəni mərkəzlərinə yaxın olması qonaqlara vaxtlarını daha səmərəli keçirmək üçün hərtərəfli imkanlar yaradır.

President Ilham Aliyev and First Lady Mehriban Aliyeva attend the inauguration of Dynamo Hotel in Baku
On May 11, inauguration of Dynamo Hotel took place in Sabail District of Baku.
President Ilham Aliyev and First Lady Mehriban Aliyeva familiarized themselves with the conditions created in the hotel.
Constructed to a delicate design, the hotel’s interior attracts attention by its modern view. Best possibilities have been provided in the hotel as a result of the reconstruction works for visitors’ stay, high-level recreation, and spending their leisure efficiently. Previously an arena for sportsmen and athletes, this hotel, with its new concept, is an ideal place for those seeking dynamic and modern lifestyle.
State-of-the-art facilities have been installed in the hotel’s sports hall, wide possibilities created for visitors and athletes to engage in sports. Moreover, a swimming pool and SPA will be placed at the disposal of the visitors.
With total area of about 7500 square metres, the hotel’s being close by major business and cultural centres of the capital gives the visitors all possibilities to spend their time more efficiently.