Prezident İlham Əliyev və birinci xanım Mehriban Əliyeva XXIV Beynəlxalq “Xəzər Neft və Qaz-2017” sərgi və konfransının açılışında iştirak ediblər
Mayın 31-də Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev və birinci xanım Mehriban Əliyeva Bakı Sərgi Mərkəzində XXIV Beynəlxalq “Xəzər Neft və Qaz-2017” sərgi və konfransının, həmçinin VII Xəzər Beynəlxalq energetika və alternativ enerji sərgisinin açılışında iştirak ediblər.
Xəzəryanı regionda energetika sektorunun ən əhəmiyyətli tədbiri olan XXIV Beynəlxalq “Xəzər Neft və Qaz-2017” sərgisi Azərbaycanın Energetika Nazirliyinin və Dövlət Neft Şirkətinin - SOCAR-ın dəstəyi, “ITECA Caspian” və “ITE Group” şirkətlərinin təşkilatçılığı ilə keçirilir. Bu il sərgidə dünyanın 30 ölkəsini təmsil edən 300-dək şirkət iştirak edir. Onların arasında Azərbaycan, ABŞ, Belarus, Belçika, İspaniya, İtaliya, Qazaxıstan, Çin, Niderland Krallığı, Polşa, Yaponiya və digər ölkələr var. İtaliya sərgidə öz milli pavilyonu ilə iştirak edir. İştirakçıların ümumi sayının 15 faizini təşkil edən debütantlar arasında ABŞ, Böyük Britaniya, Rumıniya və digər ölkələri təmsil edən şirkətlər yer alıb.
XXIV Beynəlxalq “Xəzər Neft və Qaz-2017” sərgi və konfransında “ITE Group Plc” şirkətinin xüsusi məsləhətçisi Endryu Vud çıxış edib.
ABŞ dövlət katibinin köməkçisinin müavini xanım Robin Dunniqan Birləşmiş Ştatların Prezidenti Donald Trampın təbrik məktubunu oxuyub.
Sonra Avropa İttifaqının enerji birliyi üzrə vitse-prezidenti Maroş Şefşoviçin videomüraciəti təqdim olunub.

Президент Ильхам Алиев и первая леди Мехрибан Алиева приняли участие в открытии XXIV Международной выставки и конференции «Нефть и газ Каспия-2017»
31 мая в Бакинском выставочном центре Президент Азербайджанской Республики Ильхам Алиев и первая леди Мехрибан Алиева приняли участие в открытии XXIV Международной выставки и конференции «Нефть и газ Каспия-2017», а также VII Каспийской международной выставки энергетики и альтернативной энергии.
Организованная компаниями ITECA Caspian и ITE Group XXIV Международная выставка «Нефть и газ Каспия–2017», являющаяся самым значимым мероприятием энергетического сектора в Прикаспийском регионе, проводится при поддержке Министерства энергетики и Государственной нефтяной компании – SOCAR. В этом году в выставке принимают участие около 300 компаний, представляющих 30 стран. Среди них Азербайджан, США, Беларусь, Бельгия, Испания, Италия, Казахстан, Китай, Королевство Нидерландов, Польша, Япония и другие страны. Италия принимает участие в выставке своим национальным павильоном. Среди дебютантов, которые составляют 15 процентов от общего числа участников, компании США, Великобритании, Румынии и других стран.
На ХХIV Международной выставке и конференции «Нефть и газ Каспия–2017» выступил специальный консультант компании ITE Group Plc Эндрю Вуд.
Заместитель помощника государственного секретаря США Робин Данниган зачитала поздравительное послание Президента Соединенных Штатов Дональда Трампа.
Затем было показано видеообращение вице-президента Европейской комиссии по энергетическому союзу Мароша Шефчовича.