Prezident İlham Əliyev və birinci xanım Mehriban Əliyeva XXIV Beynəlxalq “Xəzər Neft və Qaz-2017” sərgi və konfransının açılışında iştirak ediblər
Mayın 31-də Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev və birinci xanım Mehriban Əliyeva Bakı Sərgi Mərkəzində XXIV Beynəlxalq “Xəzər Neft və Qaz-2017” sərgi və konfransının, həmçinin VII Xəzər Beynəlxalq energetika və alternativ enerji sərgisinin açılışında iştirak ediblər.
Xəzəryanı regionda energetika sektorunun ən əhəmiyyətli tədbiri olan XXIV Beynəlxalq “Xəzər Neft və Qaz-2017” sərgisi Azərbaycanın Energetika Nazirliyinin və Dövlət Neft Şirkətinin - SOCAR-ın dəstəyi, “ITECA Caspian” və “ITE Group” şirkətlərinin təşkilatçılığı ilə keçirilir. Bu il sərgidə dünyanın 30 ölkəsini təmsil edən 300-dək şirkət iştirak edir. Onların arasında Azərbaycan, ABŞ, Belarus, Belçika, İspaniya, İtaliya, Qazaxıstan, Çin, Niderland Krallığı, Polşa, Yaponiya və digər ölkələr var. İtaliya sərgidə öz milli pavilyonu ilə iştirak edir. İştirakçıların ümumi sayının 15 faizini təşkil edən debütantlar arasında ABŞ, Böyük Britaniya, Rumıniya və digər ölkələri təmsil edən şirkətlər yer alıb.
XXIV Beynəlxalq “Xəzər Neft və Qaz-2017” sərgi və konfransında “ITE Group Plc” şirkətinin xüsusi məsləhətçisi Endryu Vud çıxış edib.
ABŞ dövlət katibinin köməkçisinin müavini xanım Robin Dunniqan Birləşmiş Ştatların Prezidenti Donald Trampın təbrik məktubunu oxuyub.
Sonra Avropa İttifaqının enerji birliyi üzrə vitse-prezidenti Maroş Şefşoviçin videomüraciəti təqdim olunub.

President Ilham Aliyev and Mrs Mehriban Aliyeva attend the opening of the 24th International ”Caspian Oil and Gas-2017” Exhibition and Conference
President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev and First Lady Mehriban Aliyeva attended, May 31, the opening of the of the 24th International ”Caspian Oil and Gas-2017” Exhibition and Conference, as well as the 7th Caspian International Power Engineering and Alternative Energy Exhibition.
The most significant event of the power engineering sector in the Caspian region, the 24th International “Caspian Oil and Gas-2017” Exhibition is held with support from the Azerbaijan Energy Ministry and the State Oil Company – SOCAR, enjoying organizational support of “ITECA Caspian” and “ITE Group” companies. Up to 300 companies representing 30 countries of the world are participating in this year’s exhibition. These countries include Azerbaijan, USA, Belarus, Belgium, Spain, Italy, Kazakhstan, China, the Kingdom of Netherland, Poland, Japan etc. Italy is represented at the exhibition by its national pavilion. Among the debutants that make up 15 percent of the participants’ total number are companies from USA, Great Britain, Romania etc.
Special adviser to “ITE Group Plc” Andrew Wood spoke at the 24th International ”Caspian Oil and Gas-2017” Exhibition and Conference.
President Ilham Aliyev addressed the event.
Deputy assistant of the US State Secretary Robin Dunnigan read the congratulation letter of US President Donald Trump.
Then a video-appeal of Vice-president of the European Union for energy union Maroš Šefčovič was presented.