Pirallahı qəsəbəsindəki Səməd Vurğun küçəsinin yenidənqurmadan sonra açılışı olub
11.05.2017Mayın 11-də Pirallahı qəsəbəsindəki Səməd Vurğun küçəsinin yenidənqurmadan sonra açılışı olub.
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev və birinci xanım Mehriban Əliyeva açılışda iştirak ediblər. Dövlətimizin başçısı və xanımı əvvəlcə küçənin yenidən qurulması işlərini əks etdirən stendə baxıblar.
Uzunluğu 8 kilometr olan 4 zolaqlı yolun yenidənqurmadan əvvəlki eni 6-7 metr olub. Yenidənqurmadan sonra isə yolun eni 18 metrə çatdırılıb.
Avtomobil yolu Pirallahı körpüsü və Pirallahı-Qala avtomobil yolundan istifadə etməklə, qəsəbə sakinlərinin Heydər Əliyev prospekti vasitəsilə Bakı şəhərinin mərkəzinə, eləcə də Heydər Əliyev Beynəlxalq Aeroportuna, Şüvəlan, Mərdəkan, Buzovna, Bilgəh və digər qəsəbələrə rahat çıxışına imkan verir.

Opening of the Samad Vurghun Street in Pirallahy settlement takes place after reconstruction
11.05.2017Opening of the Samad Vurghun Street in Pirallahy settlement took place after reconstruction, May 11.
President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev and First Lady Mehriban Aliyeva attended the inauguration. The Head of the State and the First Lady first viewed a stand reflecting the reconstruction works carried out on the street.
Width of the 8 kilometre-long, 4-lane road had been 6-7 metres before the reconstruction. After the reconstruction, it is 18 metres.
The motor way allows the villagers to have an easy access, by using the motor way linking the Pirallahy bridge with the Pirallahy-Gala highway, along the Heydar Aliyev Avenue, to the centre of Baku city, as well as to the Heydar Aliyev International Airport, Shuvalan, Mardakan, Buzovna, Bilgah and other settlements.