Ümummilli liderin anadan olmasının 94-cü ildönümünə və Heydər Əliyev Fondunun fəaliyyətinin 13 illiyinə həsr olunan təntənəli mərasim keçirilib
10.05.2017Mayın 10-da Azərbaycan xalqının ümummilli lideri Heydər Əliyevin anadan olmasının 94-cü ildönümünə və Heydər Əliyev Fondunun fəaliyyətinin 13 illiyinə həsr olunan təntənəli mərasim keçirilib.
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev, Heydər Əliyev Fondunun prezidenti, birinci xanım Mehriban Əliyeva və ailə üzvləri mərasimdə iştirak ediblər.
Ulu öndər Heydər Əliyevin fəaliyyətinə həsr olunan videoçarx nümayiş etdirilib.
Sonra Heydər Əliyev Mükafatının təqdimetmə mərasimi olub.
Əvvəlcə Azərbaycanın Xalq Şairi Nəriman Həsənzadənin Heydər Əliyev Mükafatı ilə təltif olunması haqqında dövlətimizin başçısının Sərəncamı oxunub.
Prezident İlham Əliyev mükafatı Nəriman Həsənzadəyə təqdim edib.
Sonra Heydər Əliyev Fondu tərəfindən təsis edilmiş “Qızıl çinar” beynəlxalq mükafatının 2017-ci il üzrə qalibi elan olunub.
Heydər Əliyev Fondunun prezidenti Mehriban Əliyeva Fondun yeni nəslin kamil insan kimi formalaşmasında əhəmiyyət kəsb edən layihələrinə verdiyi dəstəyə, kütləvi informasiya vasitələrində bəşəri dəyərlərin təbliğində fəal iştirakına görə Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyasının həqiqi üzvü, Əməkdar Elm Xadimi, “Şöhrət” ordenli şərqşünas alim Vasim Məmmədəliyevə “Qızıl çinar” beynəlxalq mükafatını təqdim edib.

A solemn ceremony dedicated to the 94th anniversary of the National Leader's birth and the 13th anniversary of the Heydar Aliyev Foundation's activity takes place
10.05.2017A ceremony dedicated to the 94th anniversary of national leader of the Azerbaijani people Heydar Aliyev’s birth and the 13th anniversary of the Heydar Aliyev Foundation’s activity took place, May 10.
President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev, President of the Heydar Aliyev Foundation, First Lady Mehriban Aliyeva and family members attended the ceremony.
A video film dedicated to Heydar Aliyev’s activity was demonstrated.
Then a ceremony of presenting the Heydar Aliyev Award took place.
First, the Resolution of the President on conferring People’s Writer of Azerbaijan Nariman Hasanzadeh on the Heydar Aliyev Award was read.
President Ilham Aliyev presented the award to Nariman Hasanzadeh.
Then the winner of the “Golden Plane” International Award, founded by the Heydar Aliyev Foundation, was announced.
President of the Heydar Aliyev Foundation Mehriban Aliyeva presented the “Golden Plane” International Award to member of the Azerbaijan National Academy of Sciences, Honoured Scientist, bearer of “Glory” Order, Orientalist-scholar Vasim Mammadaliyev for the support provided to projects of the Foundation aiming at formation of the young generation as skilful persons, and his active participation in the promotion of universal values through mass media.