Ümummilli liderin anadan olmasının 94-cü ildönümünə və Heydər Əliyev Fondunun fəaliyyətinin 13 illiyinə həsr olunan təntənəli mərasim keçirilib
10.05.2017Mayın 10-da Azərbaycan xalqının ümummilli lideri Heydər Əliyevin anadan olmasının 94-cü ildönümünə və Heydər Əliyev Fondunun fəaliyyətinin 13 illiyinə həsr olunan təntənəli mərasim keçirilib.
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev, Heydər Əliyev Fondunun prezidenti, birinci xanım Mehriban Əliyeva və ailə üzvləri mərasimdə iştirak ediblər.
Ulu öndər Heydər Əliyevin fəaliyyətinə həsr olunan videoçarx nümayiş etdirilib.
Sonra Heydər Əliyev Mükafatının təqdimetmə mərasimi olub.
Əvvəlcə Azərbaycanın Xalq Şairi Nəriman Həsənzadənin Heydər Əliyev Mükafatı ilə təltif olunması haqqında dövlətimizin başçısının Sərəncamı oxunub.
Prezident İlham Əliyev mükafatı Nəriman Həsənzadəyə təqdim edib.
Sonra Heydər Əliyev Fondu tərəfindən təsis edilmiş “Qızıl çinar” beynəlxalq mükafatının 2017-ci il üzrə qalibi elan olunub.
Heydər Əliyev Fondunun prezidenti Mehriban Əliyeva Fondun yeni nəslin kamil insan kimi formalaşmasında əhəmiyyət kəsb edən layihələrinə verdiyi dəstəyə, kütləvi informasiya vasitələrində bəşəri dəyərlərin təbliğində fəal iştirakına görə Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyasının həqiqi üzvü, Əməkdar Elm Xadimi, “Şöhrət” ordenli şərqşünas alim Vasim Məmmədəliyevə “Qızıl çinar” beynəlxalq mükafatını təqdim edib.

Торжественная церемония, посвященная 94-й годовщине со дня рождения общенационального лидера и 13-летию деятельности Фонда Гейдара Алиева
10.05.201710 мая состоялась торжественная церемония, посвященная 94-й годовщине со дня рождения общенационального лидера азербайджанского народа Гейдара Алиева и 13-летию деятельности Фонда Гейдара Алиева.
В церемонии приняли участие Президент Азербайджанской Республики Ильхам Алиев, президент Фонда Гейдара Алиева, первая леди Мехрибан Алиева и члены их семьи.
Был показан видеоролик, посвященный деятельности великого лидера Гейдара Алиева.
Затем состоялась церемония вручения Премии Гейдара Алиева.
Вначале было зачитано Распоряжение главы государства о награждении народного поэта Азербайджана Наримана Гасанзаде Премией Гейдара Алиева.
Президент Ильхам Алиев вручил премию Нариману Гасанзаде.
Затем был объявлен обладатель учрежденной Фондом Гейдара Алиева международной премии «Золотая чинара» за 2017 год.
Президент Фонда Гейдара Алиева Мехрибан Алиева за поддержку проектов Фонда, представляющих значение в формировании нового поколения, как совершенных людей, активное участие в пропаганде в средствах массовой информации общечеловеческих ценностей вручила международную премию «Золотая чинара» действительному члену Национальной Академии Наук Азербайджана, заслуженному деятелю науки, кавалеру ордена «Шохрат», ученому-востоковеду Васиму Мамедалиеву.