Görkəmli xanəndə Ağaxan Abdullayev son mənzilə yola salınıb
26.12.2016Dekabrın 26-da milli musiqi sənətinin görkəmli nümayəndəsi, Xalq Artisti, Prezident təqaüdçüsü, xanəndə Ağaxan Abdullayevin cənazəsi son mənzilə yola salınıb.
Azərbaycanın birinci xanımı, Heydər Əliyev Fondunun prezidenti Mehriban Əliyeva vida mərasimində iştirak edib, unudulmaz sənətkarın ailə üzvlərinə və qohumlarına dərin hüznlə başsağlığı verib.
Mərhumun cənazəsi Suraxanı rayon Səttar Bəhlulzadə adına Mədəniyyət Sarayında matəmsayağı bəzədilmiş postament üzərinə qoyulmuşdu.
Sənətkarın tabutu önünə Azərbaycan Respublikasının Prezidenti adından, Heydər Əliyev Fondunun kollektivi adından əklillər düzülmüşdü. Cənazənin ətrafına hökumət qurumları və müxtəlif kollektivlər adından da əklillər qoyulmuşdu.
Ağaxan Abdullayevin həmkarları, dostları, tanışları, tanınmış elm və mədəniyyət xadimləri axın-axın mədəniyyət sarayının binasına gələrək görkəmli sənətkara son borclarını veriblər.

26.12.2016On December 26, the funeral of prominent representative of the music world, People’s Artist, President’s pensioner, khanendeh Aghakhan Abdullayev took place.
Azerbaijan’s First Lady, President of the Heydar Aliyev Foundation Mehriban Aliyeva attended the funeral ceremony and expressed her condolences to family members and relatives of the unforgettable master.
The corpse of the deceased was laid on a base at Surakhany District Culture Palace named after Sattar Bahlulzadeh.
Wreaths were put before the master’s coffin, on behalf of the President of the Republic of Azerbaijan, and the staff of the Heydar Aliyev Foundation. Wreaths were also laid around the coffin on behalf of government authorities and various groups.
Colleagues, friends, well-known figures of science and culture were flocking to the culture palace to pay tribute to the master.