Tərtərdə Şahmat Məktəbinin yeni binasının açılışı olub
03.12.2016Dekabrın 3-də Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev və xanımı Mehriban Əliyeva Heydər Əliyev Fondunun təşəbbüsü ilə Tərtərdə inşa edilmiş Uşaq-Gənclər Şahmat Məktəbinin yeni binasının açılışında iştirak ediblər.
Ümumi sahəsi 1300 kvadratmetr olan üçmərtəbəli binada inzibati otaqlar, kabinetlər, iclas və oyun zalları var. Məktəbdə yaradılan 8 sinif otağı zəruri avadanlıqla təchiz edilib. Burada yarışların canlı izlənilməsi üçün monitor da quraşdırılıb. Hazırda məktəbdə 15 nəfər çalışır. Məktəbdə yeniyetmə və gənclərin şahmat kompozisiyalarını daha dərindən öyrənmələri üçün müxtəlif əyani vəsaitlərdən və informasiya-kommunikasiya texnologiyalarının imkanlarından geniş istifadə olunacaq.

Inauguration of a new building of the Chess School takes place in Tartar
03.12.2016On December 3, President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev and Mrs Mehriban Aliyeva attended the inauguration of the Child-Youth Chess School constructed in Tartar following the initiative of the Heydar Aliyev Foundation.
With total area of 1300 square metres, the three-storied building has administrative rooms, laboratories, and assembly and games halls. 8 classrooms created in the school have been provided with necessary equipment. Here has been installed a monitor for live watching of competitions. At the moment, 15 people are working at the school. Various visual means and information-communication technologies will be used widely at the school in order to ensure that juveniles and youth can master chess compositions more profoundly.