Mehriban Əliyevaya “2015-ci ilin adamı” mükafatı təqdim edilib
01.03.2016Martın 1-də Heydər Əliyev Fondunun prezidenti, Milli Məclisin deputatı, UNESCO-nun və ISESCO-nun xoşməramlı səfiri Mehriban Əliyevaya ANS Şirkətlər Qrupunun və Milli Qəhrəman Çingiz Mustafayev adına Fondun “2015-ci ilin adamı” mükafatının təqdim edilməsi mərasimi keçirilib.
Mərasimdə ANS Şirkətlər Qrupunun vitse-prezidenti Mirşahin Ağayev və ANS Şirkətlər Qrupunun prezidenti Vahid Mustafayev çıxış ediblər.
Sonra Mehriban Əliyevanın fəaliyyətindən bəhs edən videoçarx nümayiş olunub.
Mehriban Əliyeva “2015-ci ilin adamı” mükafatına Bakı-2015 birinci Avropa Oyunlarının yüksək səviyyədə təşkili və keçirilməsindəki müstəsna roluna, Azərbaycanın müsbət imicinin dünyada tanınması istiqamətində gördüyü işlərə, ölkədə multikulturalizm ənənələrinin qorunub saxlanmasına verdiyi töhfəyə və davamlı xeyriyyəçilik fəaliyyətinə görə layiq görülüb.
Mərasimdə Mehriban Əliyevaya “2015-ci ilin adamı” mükafatının diplomu və pul mükafatı təqdim olunub.

Mehriban Aliyeva is presented “The Person of 2015” Award
01.03.2016On March 1, a ceremony took place to present “The Person of 2015” Award of ANS Group of Companies and the National Hero Chingiz Mustafayev Foundation to President of the Heydar Aliyev Foundation, MP, UNESCO and ISESCO Goodwill Ambassador Mehriban Aliyeva.
Vice-president of ANS Group of Companies Mirshahin Aghayev and President of ANS Group of Companies Vahid Mustafayev delivered a speech.
Then, a video footage about Mehriban Aliyeva’s activity was shown.
Mehriban Aliyeva was honoured with “The Person of 2015” Award for her exclusive role in high-level organization and holding of the first European Games, works she has done towards promoting Azerbaijan’s positive image throughout the world, her contribution to preserving the traditions of multiculturalism in the country, and consistent benevolent activity.
The diploma of “The Person of 2015” and the money award were presented to Mehriban Aliyeva at the ceremony.