Mehriban Əliyevaya “2015-ci ilin adamı” mükafatı təqdim edilib
01.03.2016Martın 1-də Heydər Əliyev Fondunun prezidenti, Milli Məclisin deputatı, UNESCO-nun və ISESCO-nun xoşməramlı səfiri Mehriban Əliyevaya ANS Şirkətlər Qrupunun və Milli Qəhrəman Çingiz Mustafayev adına Fondun “2015-ci ilin adamı” mükafatının təqdim edilməsi mərasimi keçirilib.
Mərasimdə ANS Şirkətlər Qrupunun vitse-prezidenti Mirşahin Ağayev və ANS Şirkətlər Qrupunun prezidenti Vahid Mustafayev çıxış ediblər.
Sonra Mehriban Əliyevanın fəaliyyətindən bəhs edən videoçarx nümayiş olunub.
Mehriban Əliyeva “2015-ci ilin adamı” mükafatına Bakı-2015 birinci Avropa Oyunlarının yüksək səviyyədə təşkili və keçirilməsindəki müstəsna roluna, Azərbaycanın müsbət imicinin dünyada tanınması istiqamətində gördüyü işlərə, ölkədə multikulturalizm ənənələrinin qorunub saxlanmasına verdiyi töhfəyə və davamlı xeyriyyəçilik fəaliyyətinə görə layiq görülüb.
Mərasimdə Mehriban Əliyevaya “2015-ci ilin adamı” mükafatının diplomu və pul mükafatı təqdim olunub.

Мехрибан Алиевой вручена премия «Человек 2015 года»
01.03.20161 марта состоялась церемония вручения первой леди Азербайджана, президенту Фонда Гейдара Алиева, депутату Милли Меджлиса, послу доброй воли ЮНЕСКО и ИСЕСКО Мехрибан Алиевой премии «Человек 2015 года» Группы компаний ANS и Фонда имени Национального героя Чингиза Мустафаева.
На церемонии выступили вице-президент Группы компаний ANS Миршахин Агаев и президент Группы компаний ANS Вахид Мустафаев.
Затем был продемонстрирован видеоролик о деятельности Мехрибан Алиевой.
Мехрибан Алиева удостоена премии «Человек 2015 года» за исключительную роль в организации и проведении на высоком уровне первых Европейских игр «Баку-2015», проделанную работу по популяризации в мире положительного имиджа Азербайджана, вклад в сохранение традиций мультикультурализма в стране и устойчивую благотворительную деятельность.