Münxen Təhlükəsizlik Konfransı çərçivəsində “İqlim və enerji təhlükəsizliyi. İstiləşmə hələ də davam edirmi?” mövzusunda panel-müzakirə keçirilib
Fevralın 13-də Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev Münxen Təhlükəsizlik Konfransı çərçivəsində “İqlim və enerji təhlükəsizliyi. İstiləşmə hələ də davam edirmi?” mövzusunda keçirilən panel-müzakirədə iştirak edib.
Tədbirdə Azərbaycanın birinci xanımı Mehriban Əliyeva və qızı Leyla Əliyeva da iştirak ediblər.
Panel-müzakirənin aparıcısı Melinda Kreyn tədbirin mövzusunun dünyada iqlim və enerji təhlükəsizliyinə həsr olunduğunu deyib. Daha sonra o, bu tədbirdə Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyevin və bir çox mötəbər qonaqların iştirak etdiyini bildirib.
Dövlətimizin başçısı İlham Əliyev tədbirdə çıxış edib və sualları cavablandırıb.
Avropa Komissiyasının enerji birliyi üzrə sədr müavini Maroş Şefçoviç, ABŞ Senatının ətraf mühit və ictimai işlər komitəsinin üzvü Şeldon Uaythaus, “Allianze SE” şirkətinin baş icraçı direktoru, Münxen Təhlükəsizlik Konfransının Məşvərət Şurasının üzvü Oliver Bate və “Green Peace International” təşkilatının sabiq icraçı direktoru Kumi Naydoo panel-müzakirədə enerji təhlükəsizliyi ilə bağlı fikirlərini bölüşüblər.

Panel discussion is held on the topic "Climate and Energy Security: Is the Heat Still on?" in the framework of the Munich Security Conference
13.02.2016On February 13, President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev participated in the panel-discussion held on the topic ”Climate and Energy Security: Is the Heat Still on?” within the framework of the Munich Security Conference.
First Lady of Azerbaijan Mehriban Aliyeva and her daughter Leyla Aliyeva too attended the event.
Moderator of the panel-discussion Melinda Crane said the event’s topic was dedicated to the climate and energy security in the world. Then she announced that Azerbaijan’s President Ilham Aliyev and a number of other influential guests attended the event.
Head of our State Ilham Aliyev addressed the event and answered questions.
Deputy chairperson of the European Commission for energy unity Marosh Shefchovich, member of the US Senate’s Environment and Public Affairs Committee Sheldon Whitehouse, chief executive director of “Allianze SE”, member of the Munich Security Conference’s Advisory Board Oliver Bate and former executive director of “Green Peace International” Kumi Naidoo shared their opinions on the energy security at the panel discussion.