Mehriban Əliyeva "2015-ci ilin adamı" elan olunub
Milli Qəhrəman Çingiz Mustafayev Fondu və ANS Şirkətlər Qrupu Azərbaycanın birinci xanımı, Heydər Əliyev Fondunun prezidenti, UNESCO və ISESCO-nun xoşməramlı səfiri, millət vəkili Mehriban Əliyevanı "2015-ci ilin adamı" elan edib.
Mehriban Əliyeva bu mükafata “Bakı-2015” birinci Avropa Oyunlarının yüksək səviyyədə təşkili və keçirilməsində oynadığı müstəsna rola, Azərbaycanın müsbət imicinin dünyada tanıdılması istiqamətində göstərdiyi genişmiqyaslı fəaliyyətə, Azərbaycan və dünya mədəniyyətinin qarşılıqlı inteqrasiyası üçün gördüyü işlərə, ölkədə multikulturalizm mühitinin formalaşdırılmasındakı töhfələrə və ardıcıl xeyriyyəçilik fəaliyyətinə görə layiq görülüb.
Qeyd edək ki, Çingiz Mustafayev Fondu və ANS Şirkətlər Qrupu 2005-ci ildə də Mehriban Əliyevaya "ilin adamı" mükafatını təqdim etmişdi.

Mehriban Aliyeva is announced the “Person of 2015”
21.01.2016The National Hero Chingiz Mustafayev Foundation and ANS Group of Companies has announced Azerbaijan’s First Lady, President of the Heydar Aliyev Foundation, UNESCO and ISESCO Goodwill Ambassador, MP Mehriban Aliyeva the “Person of 2015”.
Mehriban Aliyeva has been honoured with this award for her exclusive role in high-level organization and holding of the Baku-2015 first European Games, large-scale activities towards worldwide promotion of Azerbaijan’s positive image, works she has done for mutual integration of Azerbaijani and world cultures, her contribution to the formation of a multicultural environment in the country, and consistent benevolent activity.
In 2005 too, the Chingiz Mustafayev Foundation and ANS Group of Companies had honoured Mehriban Aliyeva with the prize “Person of the Year”.