Mehriban Əliyeva "2015-ci ilin adamı" elan olunub
Milli Qəhrəman Çingiz Mustafayev Fondu və ANS Şirkətlər Qrupu Azərbaycanın birinci xanımı, Heydər Əliyev Fondunun prezidenti, UNESCO və ISESCO-nun xoşməramlı səfiri, millət vəkili Mehriban Əliyevanı "2015-ci ilin adamı" elan edib.
Mehriban Əliyeva bu mükafata “Bakı-2015” birinci Avropa Oyunlarının yüksək səviyyədə təşkili və keçirilməsində oynadığı müstəsna rola, Azərbaycanın müsbət imicinin dünyada tanıdılması istiqamətində göstərdiyi genişmiqyaslı fəaliyyətə, Azərbaycan və dünya mədəniyyətinin qarşılıqlı inteqrasiyası üçün gördüyü işlərə, ölkədə multikulturalizm mühitinin formalaşdırılmasındakı töhfələrə və ardıcıl xeyriyyəçilik fəaliyyətinə görə layiq görülüb.
Qeyd edək ki, Çingiz Mustafayev Fondu və ANS Şirkətlər Qrupu 2005-ci ildə də Mehriban Əliyevaya "ilin adamı" mükafatını təqdim etmişdi.

Мехрибан Алиева объявлена «Человеком 2015 года»
21.01.2016Фонд Национального героя Чингиза Мустафаева и Группа компаний ANS объявили первую леди Азербайджана, президента Фонда Гейдара Алиева, посла доброй воли ЮНЕСКО и ИСЕСКО, депутата Милли Меджлиса Мехрибан Алиеву «Человеком 2015 года».
Мехрибан Алиева удостоена этой награды за заслуги в организации и проведении на высоком уровне первых Европейских игр как председатель Организационного комитета, широкомасштабную деятельность, направленную на популяризацию в мире положительного имиджа Азербайджана, проводимую работу для взаимной интеграции азербайджанской и мировой культуры, вклад в формирование атмосферы мультикультурализма в стране и последовательную благотворительную деятельность.
Фонд Национального героя Чингиза Мустафаева и Группа компаний ANS удостоил Мехрибан Алиеву премии «Человек года» и в 2005 году.