Prezident İlham Əliyev və xanımı Mehriban Əliyeva 2015-ci ilin idman yekunlarına həsr olunan mərasimdə iştirak ediblər
23.12.2015Dekabrın 23-də Milli Olimpiya Komitəsində 2015-ci ilə yekun vurulub, idmançılara və idman mütəxəssislərinə mükafatların təqdim edilməsi mərasimi keçirilib.
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti, Milli Olimpiya Komitəsinin prezidenti İlham Əliyev və xanımı Mehriban Əliyeva mərasimdə iştirak ediblər.
Mərasim iştirakçıları Prezident İlham Əliyevi və xanımı Mehriban Əliyevanı hərarətlə qarşılayıblar.
Sonra 2015-ci ildə yüksək nailiyyətlər qazanan idmançılara və idman mütəxəssislərinə mükafatlar təqdim olunub.
Prezident İlham Əliyev 2015-ci ildə yüksək nailiyyətlər göstərmiş bir qrup idmançı və idman mütəxəssisinə yeni mənzillərin orderlərini təqdim edib.
Daha sonra Milli Olimpiya Komitəsinin İcraiyyə Komitəsinin üzvü, Miniatür Kitab Muzeyinin təsisçisi və rəhbəri, əməkdar incəsənət xadimi Zərifə Salahova Azərbaycanın birinci xanımı Mehriban Əliyevaya və Prezident İlham Əliyevə xatirə hədiyyələri təqdim edib, dövlətimizin başçısına fəaliyyətində uğurlar arzulayıb.

President Ilham Aliyev and First Lady Mehriban Aliyeva attend a ceremony dedicated to the sports results of 2015
On December 23, the sports results of 2015 were summed up and a ceremony of presenting awards to sportsmen and sports professionals took place at the National Olympic Committee.
President of the Republic of Azerbaijan, President of the National Olympic Committee Ilham Aliyev and First Lady Mehriban Aliyeva attended the ceremony.
The participants of the ceremony warmly greeted President Ilham Aliyev and Mrs Mehriban Aliyeva.
The Head of the State addressed the event.
Then sportsmen and sports professionals who have reached high achievements in 2015 were presented awards.
President Ilham Aliyev presented orders for new apartments to a group of sportsmen and sports professionals who have reached high achievements in 2015.
Then member of the National Olympic Committee's Executive Committee, founder and head of the Miniature Books Museum, Honoured Person of Art Zarifa Salahova presented souvenirs to Azerbaijan's First Lady Mehriban Aliyeva and President Ilham Aliyev, and wished successes to the Head of the State in his activity.