2015-ci il dekabrın 4-də Azərbaycanın birinci xanımı, Heydər Əliyev Fondunun prezidenti Mehriban Əliyeva Fransada səfərdə olub.
COP21 Konfransı çərçivəsində “Azkarbonlu inkişaf və iqlim dayanıqlılığı üçün innovativ yanaşmalar” mövzusunda tədbir
Parisdə BMT-nin İqlim Dəyişikliyi üzrə 21-ci Konfransı (COP21) keçirilib.
Dekabrın 4-də Azərbaycanın birinci xanımı, Heydər Əliyev Fondunun prezidenti Mehriban Əliyeva və Fondun vitse-prezidenti, IDEA İctimai Birliyinin təsisçisi və rəhbəri Leyla Əliyeva konfransda iştirak ediblər.
Mehriban Əliyevanı və Leyla Əliyevanı COP21 Konfransının baş katibi, səfir Pier Henri Quiqnard qarşılayıb.
Konfransda 150-dək dövlət və hökumət başçısı iştirak edib.
Mehriban Əliyeva və Leyla Əliyeva konfransın keçirildiyi məkanda qurulmuş müxtəlif ölkələrin pavilyonları ilə tanış olublar.
Leyla Əliyeva Avropa üzrə Regional Ətraf Mühit Mərkəzinin konfrans çərçivəsində təşkil etdiyi “Azkarbonlu inkişaf və iqlim dayanıqlılığı üçün innovativ yanaşmalar” mövzusunda tədbirdə çıxış edib.

4 декабря 2015 года первая леди Азербайджана, президент Фонда Гейдара Алиева Мехрибан Алиева побывала с визитом во Франции.
Мероприятие на тему «Инновативные подходы для низкоуглеродного развития и стабильности климата» в рамках конференции COP21
В Париже состоялась 21-я Конференция ООН по вопросам изменения климата (СОР21).
4 декабря первая леди Азербайджана, президент Фонда Гейдара Алиева Мехрибан Алиева и вице-президент Фонда, учредитель и руководитель Общественного объединения IDEA Лейла Алиева приняли участие в конференции.
Первую леди Мехрибан Алиеву и Лейлу Алиеву встретил генеральный секретарь Конференции СОР21, посол Пьер-Анри Гиньяр.
В конференции принимали участие до 150 глав государств и правительств.
Мехрибан Алиева и Лейла Алиева ознакомились с павильонами различных стран, установленными на территории, где проводилась конференция.
Лейла Алиева выступила на тему «Инновативные подходы для низкоуглеродного развития и стабильности климата» на мероприятии, организованном в рамках конференции Региональным центром по охране окружающей среды для Европы.