2015-ci il dekabrın 4-də Azərbaycanın birinci xanımı, Heydər Əliyev Fondunun prezidenti Mehriban Əliyeva Fransada səfərdə olub.
COP21 Konfransı çərçivəsində “Azkarbonlu inkişaf və iqlim dayanıqlılığı üçün innovativ yanaşmalar” mövzusunda tədbir
Parisdə BMT-nin İqlim Dəyişikliyi üzrə 21-ci Konfransı (COP21) keçirilib.
Dekabrın 4-də Azərbaycanın birinci xanımı, Heydər Əliyev Fondunun prezidenti Mehriban Əliyeva və Fondun vitse-prezidenti, IDEA İctimai Birliyinin təsisçisi və rəhbəri Leyla Əliyeva konfransda iştirak ediblər.
Mehriban Əliyevanı və Leyla Əliyevanı COP21 Konfransının baş katibi, səfir Pier Henri Quiqnard qarşılayıb.
Konfransda 150-dək dövlət və hökumət başçısı iştirak edib.
Mehriban Əliyeva və Leyla Əliyeva konfransın keçirildiyi məkanda qurulmuş müxtəlif ölkələrin pavilyonları ilə tanış olublar.
Leyla Əliyeva Avropa üzrə Regional Ətraf Mühit Mərkəzinin konfrans çərçivəsində təşkil etdiyi “Azkarbonlu inkişaf və iqlim dayanıqlılığı üçün innovativ yanaşmalar” mövzusunda tədbirdə çıxış edib.

On December 4, 2015, Azerbaijan’s First Lady, President of the Heydar Aliyev Foundation Mehriban Aliyeva was on a visit to France.
An event within the framework of COP21 UN Conference on “Innovative approaches for low carbon development and sustainable environment”
The 21st UN Conference on Climate Change (COP21) took place in Paris.
On December 4, Azerbaijan’s First Lady, President of the Heydar Aliyev Foundation Mehriban Aliyeva and Vice-president of the Foundation, founder and head of IDEA Public Union Leyla Aliyeva attended the Conference.
Mehriban Aliyeva and Leyla Aliyeva were greeted by Secretary General of COP21 Conference, ambassador Pierre Henri Guignard.
The Conference was attended by up to 150 heads of states and governments.
Mehriban Aliyeva and Leyla Aliyeva acquainted themselves with pavilions of various countries set up in the area where the Conference took place.
Leyla Aliyeva delivered a speech at an event devoted to the topic “Innovative approaches for low carbon development and sustainable environment” arranged by the Regional Environmental Centre for Europe within the framework of the Conference.