ABŞ-ın ölkəmizdəki səfiri Robert Sekuta ilə görüş
15.10.2015Oktyabrın 15-də Azərbaycanın birinci xanımı, Heydər Əliyev Fondunun prezidenti Mehriban Əliyeva Amerika Birləşmiş Ştatlarının ölkəmizdəki səfiri Robert Sekuta ilə görüşüb.
Qonaqları Heydər Əliyev Fondunda salamlayan Mehriban Əliyeva Amerika Birləşmiş Ştatları ilə Azərbaycan Respublikası arasında ikitərəfli əlaqələrdən danışıb. O, ölkəmizin müstəqilliyini bərpa edəndən sonra Amerika Birləşmiş Ştatları ilə bir çox sahələrdə, o cümlədən siyasi və iqtisadi sahələrdə uğurlu əməkdaşlıq etdiyini bildirib. Mehriban Əliyeva ölkələrimiz arasında əlaqələrdə neft-qaz sektorundakı əməkdaşlığı xüsusi qeyd edib.
Görüşdə ölkəmizdə regionun ən iri layihələrinin reallaşdırıldığı diqqətə çatdırılıb.
Amerika Birləşmiş Ştatlarının Beynəlxalq İnkişaf Agentliyinin yeni missiya rəhbəri Mikaela Meredisin də iştirak etdiyi görüşdə bu layihələrin həm region, həm Avropa üçün əhəmiyyəti vurğulanıb.

Meeting with US Ambassador to Azerbaijan Robert Secuta
15.10.2015Azerbaijan’s First Lady, President of the Heydar Aliyev Foundation Mehriban Aliyeva met Ambassador of the United States to Azerbaijan Robert Secuta, October 15.
Having welcomed the guest to the Heydar Aliyev Foundation, Mehriban Aliyeva talked about the bilateral relations between the United States of America and the Republic of Azerbaijan. She noted that after regaining its state independence, Azerbaijan has been enjoying successful cooperation with the United States of America in a number of spheres, including the political and economic fields. Among our relations, Mehriban Aliyeva specially mentioned the cooperation in the oil and gas sector.
It was brought to attention, during the meeting, that largest projects of the region were implemented in our country.
At the meeting, which was attended also by Michaela Meredith, the mission head of the International Development Agency of the United States of America, the significance of these projects for both the region and Europe was underscored.