London Siti merinin xanımı Lin Luder ilə görüş
20.07.2009İyulun 20-də Azərbaycanın birinci xanımı, Heydər Əliyev Fondunun prezidenti, YUNESKO-nun və İSESKO-nun xoşməramlı səfiri, Milli Məclisin deputatı Mehriban Əliyeva ölkəmizdə səfərdə olan London Siti merinin xanımı Lin Luder ilə görüşmüşdür.
Mehriban Əliyeva Lin Luderi Bakıda görməkdən məmnun olduğunu bildirdi.
Bu yaxınlarda Böyük Britaniyada səfərdə olduğunu deyən Mehriban xanım iki ölkə arasında dostluq əlaqələrinin uğurla inkişaf etdiyini vurğuladı.
Xanım Lin Luder xoş sözlərə və səmimi münasibətə görə Mehriban Əliyevaya təşəkkür etdi.
Görüşdə ölkələrimiz və xalqlarımız arasında münasibətlərin yüksək səviyyədə olması xüsusi vurğulandı, əlaqələrin bundan sonra da inkişaf edəcəyinə əminlik ifadə olundu.

Meeting with Lin Luder, spouse of Mayor of the city of London
20.07.200920 July, Azerbaijan`s First Lady, President of the Heydar Aliyev Foundation, UNESCO and ISESCO Goodwill Ambassador, MP Mehriban Aliyeva met with Lin Luder, spouse of Mayor of the City of London.
The First Lady expressed satisfaction with the fact that Lin Luder has visited Baku.
Mrs Mehriban Aliyeva recalled her recent visit to the United Kingdom. She underscored friendly relations between the two countries were successfully developing.
Mrs Lin Luder, in turn, thanked Mrs Mehriban Aliyeva for the warm words.
The sides also praised relations between the two countries and peoples. They expressed confidence that bilateral ties would continue to boost.