Mehriban Əliyeva Bakının Xətai rayonundakı 3 nömrəli uşaq evində olub
28.12.2004Heydər Əliyev Fondunun prezidenti Mehriban xanım Əliyeva dekabrın 28-də Bakının Xətai rayonundakı 3 nömrəli uşaq evində olmuş, burada Dünya azərbaycanlılarının həmrəylik günü və Yeni il bayramı münasibətilə təşkil olunmuş şənlikdə iştirak etmişdir.
Hörmətli qonağı böyük sevgi və məhəbbətlə qarşılayan uşaqların nümayiş etdirdikləri ədəbi-bədii kompozisiya, Şaxta baba və Qar qızın bir-birindən maraqlı və məzəli söhbətləri hamıda xoş ovqat doğurdu.
Mehriban xanım Əliyeva uşaqları əlamətdar bayramlar münasibətilə təbrik etdi, buradakı şəraitlə, istedadlı uşaqların rəsmləri və tikiş nümunələri, xalça, kompüter otaqları, kitabxana, mətbəx, yeməkxana ilə tanış oldu, uşaq evinə kondisioner bağışladı.
Fondun prezidenti xəstə yatan 4 yaşlı Həcər Əlimirzəyevaya da baş çəkdi, ona Allahdan şəfa dilədi, müalicəsi üçün lazım olan işlərin görülməsi barədə tapşırıqlar verdi. O bildirdi ki, kimsəsiz uşaqların bütün ehtiyacları bundan sonra da ödəniləcəkdir.
Uşaq evinin müdiri Zöhrə Hüseynova xeyirxah işlərinə görə Mehriban xanıma minnətdarlığını bildirdi. O dedi ki, 130 nəfərin tərbiyə aldığı uşaq evində sənətə yiyələnmək üçün şərait yaradılmışdır.
Burada uşaqlar, əsasən, kompüterdə mətnlərin yığılmasını öyrənir, dərzilik peşəsinə və digər sənətlərə yiyələnirlər.

Мехрибан Алиева посетила детский дом номер 3 в Хатаинском районе Баку
28 декабря президент Фонда Гейдара Алиева Мехрибан ханум Алиева посетила детский дом номер 3 в Хатаинском районе Баку, присутствовала на празднестве, организованном здесь по случаю Дня солидарности азербайджанцев мира и Нового года.
Литературно-художественная композиция, показанная детьми, которые с большой любовью и радушием встретили уважаемую гостью, живое и интересное общение с Дедом Морозом и Снегурочкой создали у всех прекрасное настроение.
Мехрибан ханум Алиева поздравила детей со знаменательными праздниками, ознакомилась с созданными здесь условиями, рисунками и прикладными работами талантливых детей, кабинетом ковроткачества, компьютерным кабинетом, библиотекой, кухней, столовой, подарила детскому дому кондиционер.
Президент Фонда также навестила заболевшую 4-летнюю Хаджар Алимирзоеву, пожелала ей скорейшего выздоровления, поручила осуществить необходимую для ее лечения работу. Она заявила, что все потребности лишенных попечения детей будут удовлетворяться и впредь.
Директор детского дома Зохра Гусейнова выразила Мехрибан ханум признательность за проявленную доброту. Она сказала: в детском доме, где воспитываются 130 детей, созданы условия для обучения ремеслам. Здесь дети, в основном, обучаются набору текстов на компьютере, осваивают портняжное и другие ремесла.