Mehriban Əliyeva Bakının Xətai rayonundakı 3 nömrəli uşaq evində olub
Heydər Əliyev Fondunun prezidenti Mehriban xanım Əliyeva dekabrın 28-də Bakının Xətai rayonundakı 3 nömrəli uşaq evində olmuş, burada Dünya azərbaycanlılarının həmrəylik günü və Yeni il bayramı münasibətilə təşkil olunmuş şənlikdə iştirak etmişdir.
Hörmətli qonağı böyük sevgi və məhəbbətlə qarşılayan uşaqların nümayiş etdirdikləri ədəbi-bədii kompozisiya, Şaxta baba və Qar qızın bir-birindən maraqlı və məzəli söhbətləri hamıda xoş ovqat doğurdu.
Mehriban xanım Əliyeva uşaqları əlamətdar bayramlar münasibətilə təbrik etdi, buradakı şəraitlə, istedadlı uşaqların rəsmləri və tikiş nümunələri, xalça, kompüter otaqları, kitabxana, mətbəx, yeməkxana ilə tanış oldu, uşaq evinə kondisioner bağışladı.
Fondun prezidenti xəstə yatan 4 yaşlı Həcər Əlimirzəyevaya da baş çəkdi, ona Allahdan şəfa dilədi, müalicəsi üçün lazım olan işlərin görülməsi barədə tapşırıqlar verdi. O bildirdi ki, kimsəsiz uşaqların bütün ehtiyacları bundan sonra da ödəniləcəkdir.
Uşaq evinin müdiri Zöhrə Hüseynova xeyirxah işlərinə görə Mehriban xanıma minnətdarlığını bildirdi. O dedi ki, 130 nəfərin tərbiyə aldığı uşaq evində sənətə yiyələnmək üçün şərait yaradılmışdır.
Burada uşaqlar, əsasən, kompüterdə mətnlərin yığılmasını öyrənir, dərzilik peşəsinə və digər sənətlərə yiyələnirlər.

Mehriban Aliyeva visited Children`s Home No.3 in Khatai district of Baku
28.12.2004President of the Heydar Aliyev Foundation Mrs. Mehriban Aliyeva visited Children`s Home No 3 in Khatai district of Baku to participate in the festivity organized here on the occasion of the World Azerbaijanis Solidarity Day and the coming New Year.
Children greeted warmly Mrs. Mehriban Aliyeva and demonstrated their artistic talents to her. Congratulating the children on the coming holidays, the Good Will ambassador presented an air conditioner to the Home.
She was acquainted with the conditions created here for the children viewing the library, computer room, kitchen and dining room. The children showed their handicrafts to the Mrs. M. Aliyeva.
President of Foundation visited ill Hajar Alimirzayeva, 4 years old, wished her to recover soon, gave orders to take necessary measures for her treatment. She said that all demands of orphan children will further be met.
Director of the Children`s Home Zohra Huseynova thanked Mrs. Mehriban Aliyeva for her noble causes. She noted as well that every condition was created here for all of 139 orphan children to acquire skills and knowledge in various disciplines.