Prezident İlham Əliyev və xanımı Mehriban Əliyeva Lev Qumilyov adına Avrasiya Milli Universitetində olublar
01.03.2004Martın 1-də Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyev və xanımı Mehriban Əliyeva Astanadakı Lev Qumilyov adına Avrasiya Milli Universitetinə gəldi.
Dövlətimizin başçısı universitetdəki türkdilli ölkələrin mədəniyyət və əlyazmalar muzeyi ilə yaxından tanış oldu. Məlumat verildi ki, muzeydə qədim tarixə malik türkdilli xalqların mədəniyyət nümunələri, o cümlədən əlyazmalar toplanmışdır.
Sonra Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyevlə bu ali təhsil ocağının müəllim və tələbələri ilə görüşü keçirildi. Rektor Şarsenqali Abdımanapov Prezident İlham Əliyevə universitetin fəxri doktoru adının verilməsi barədə Elmi şuranın qərarını oxudu, fəxri doktor diplomunu və mantiyanı dövlətimizin başçısına təqdim etdi.
Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyev görüşdə çıxış edərək, ona göstərilən yüksək etimada görə təhsil ocağının rəhbərliyinə və Elmi şuranın üzvlərinə təşəkkür etdi.

President Ilham Aliyev and Mrs Mehriban Aliyeva visited the State Eurasia University of Kazakhstan named after Lev Goumilyov in Astana
01.03.2004On March 1, Azerbaijani President Ilham Aliyev and Mrs Mehriban Aliyeva arrived at the State Eurasia University of Kazakhstan named after Lev Goumilyov in Astana.
The head of the State closely acquainted himself with the Turkic-language Counties Culture and Manuscripts Museum at the university. It was informed that samples of culture related to ancient Turkic-language nations, as well as their manuscripts have been collected in the museum.
Then a meeting of President Ilham Aliyev with the academic team and students of the university took place. Rector of the university Sharsengali Abdimanapov read the decision of the Scientific Council to honour President Ilham Aliyev with the title of a Doctor Emeritus of the university, and presented the diploma of Doctor Emeritus and the gown to the President.
Addressing the meeting, President Ilham Aliyev thanked the management of the university and members of the scientific council for the high trust.