Mehriban Əliyeva uşaqlar üçün təşkil olunmuş Yeni il şənliyində iştirak edib
Heydər Əliyev Fondu hər il uşaq evlərində və internat məktəblərində təlim-tərbiyə alan, kimsəsiz və valideyn himayəsindən məhrum, təhsildə xüsusilə fərqlənən uşaqlar üçün Yeni il şənlikləri keçirir.
Dekabrın 30-da Fondun prezidenti, Azərbaycanın birinci xanımı Mehriban Əliyeva və nəvələri, Heydər Əliyev Fondunun vitse-prezidenti Leyla Əliyeva “Buta” sarayında təşkil olunmuş növbəti bayram şənliyində iştirak etmişlər.
Əvvəlcə ümummilli liderimiz Heydər Əliyevin müxtəlif illərdə Dünya Azərbaycanlılarının Həmrəyliyi Günü və Yeni il bayramlarında uşaqlarla bir yerdə olmasından və onlara qayğısından bəhs edən film göstərildi.
Şaxta babanın al-əlvan bəzədilmiş möhtəşəm saraya gəlişi uşaqların gurultulu alqışları ilə qarşılandı. Şaxta baba və uşaqlar birlikdə yolkanın işıqlarını yandırdılar.
Tədbirdə uşaqları şənləndirmək üçün aktyorlar bütün istedad və bacarıqlarını göstərdilər, balacaların rəqs və səhnəcikləri maraqla müşayiət olundu. Salona toplaşmış uşaqların çöhrələrində bu gözəl bayram şənliyini onlara bəxş edən Heydər Əliyev Fonduna, onun prezidenti Mehriban xanım Əliyevaya minnətdarlıq hissləri aydın sezilirdi.
Respublikamızın tanınmış estrada müğənniləri, məktəblilərin özfəaliyyət kollektivləri, rəqs qrupları, gənc istedadlar oynaq, şux mahnıları, rəqsləri ilə bayram şənliyini daha da rövnəqləndirirdilər.
Rəqqaslara qoşulan, al-əlvan yolka ətrafında yallı gedən, məharətlərini göstərən, özlərini möcüzələr aləmində hiss edən uşaqların sevinci hədsiz idi.
Heydər Əliyev Fondunun vitse-prezidenti Leyla Əliyeva və oğulları tədbirdə iştirak edən uşaqlarla yolkanın ətrafında şəkillər çəkdirdilər.
Uşaqlar onlara göstərdiyi diqqət və qayğıya, bu istiqamətdə nəcib və xeyirxah fəaliyyətinə görə Heydər Əliyev Fondunun prezidenti Mehriban xanım Əliyevaya təşəkkür etdilər.
Balacalar Azərbaycanın birinci xanımı Mehriban Əliyeva və Heydər Əliyev Fondunun vitse-prezidenti Leyla Əliyeva ilə xatirə şəkli çəkdirdilər.
Şənlikdə iştirak edən hər bir uşağa Heydər Əliyev Fondunun bayram sovqatı, Yeni İlin rəmzi olan oyuncaq əjdahalar hədiyyə olundu.
Yeni il şənliyi bu dəfə də uşaqların qəlbində silinməz xatirəyə çevrildi. Fondun Yeni il şənliklərində ümumilikdə 2 minə yaxın uşaq iştirak etmişdir.
Azərbaycanın birinci xanımı Mehriban Əliyevanın tövsiyəsi ilə uşaqların təhlükəsizliyi üçün bütün tədbirlər görülmüş, onların “Buta” sarayına gəlib-getməsi üçün rahat avtobuslar ayrılmışdır.

Мехрибан Алиева приняла участие в новогодном праздничном веселье, организованном для детей
30.12.2011Каждый год Фонд Гейдара Алиева проводит новогодние веселья для детей, обучающихся и воспитывающихся в детских домах и школах-интернатах, сирот и детей, лишенных родительского попечения, особо отличившихся в учебе.
30 декабря президент Фонда, первая леди Азербайджана Мехрибан Алиева и ее внуки, вице-президент Фонда Гейдара Алиева Лейла Алиева приняли участие в очередном праздничном торжестве, проводимом во дворце «Бута».
Вначале был показан фильм, повествующий о том, как в разные годы общенациональный лидер Гейдар Алиев участвовал вместе с детьми на празднествах, посвященных Дню солидарности азербайджанцев мира и Новому году, его заботе о них.
Прибытие Деда Мороза в празднично украшенный величественный дворец было встречено детьми бурными аплодисментами. Дед Мороз и дети вместе зажгли елку.
Выступления актеров создавали у детей приподнятое настроение. С большим интересом были также встречены танцы и сценки в исполнении детей. В глазах собравшихся в зале детей можно было отчетливо прочитать признательность к Фонду Гейдара Алиева, его президенту Мехрибан ханум Алиевой, подарившим им такой красивый праздник.
Известные эстрадные певцы, школьные самодеятельные коллективы, танцевальные группы, юные таланты своими веселыми песнями и зажигательными танцами еще больше украсили празднество. Радость детей, вместе с танцорами исполнявших яллы вокруг горящей разноцветными огнями елки, была безграничной. Они словно попали в страну чудес.
Вице-президент Фонда Гейдара Алиева Лейла Алиева и ее сыновья сфотографировались перед елкой с детьми, участвовавшими в мероприятии.
Дети поблагодарили президента Фонда Гейдара Алиева Мехрибан ханум Алиеву за внимание и заботу, благородную деятельность в этом направлении.
Дети сфотографировались на память с первой леди Азербайджана Мехрибан Алиевой и вице-президентом Фонда Гейдара Алиева Лейлой Алиевой.
Участвовавшим в веселье детям были вручены праздничные подарки Фонда Гейдара Алиева, преподнесены игрушечные драконы – символ Нового 2012 года.
Новогоднее веселье и на этот раз произвело на детей неизгладимое впечатление. В новогодних весельях Фонда в целом приняли участие около 2 тысяч детей.
По рекомендации первой леди Азербайджана Мехрибан Алиевой были предприняты все меры для безопасности детей, выделены комфортабельные автобусы для доставки детей во дворец «Бута» и обратно.