Mehriban Əliyeva uşaqlar üçün təşkil olunmuş Yeni il şənliyində iştirak edib
Heydər Əliyev Fondu hər il uşaq evlərində və internat məktəblərində təlim-tərbiyə alan, kimsəsiz və valideyn himayəsindən məhrum, təhsildə xüsusilə fərqlənən uşaqlar üçün Yeni il şənlikləri keçirir.
Dekabrın 30-da Fondun prezidenti, Azərbaycanın birinci xanımı Mehriban Əliyeva və nəvələri, Heydər Əliyev Fondunun vitse-prezidenti Leyla Əliyeva “Buta” sarayında təşkil olunmuş növbəti bayram şənliyində iştirak etmişlər.
Əvvəlcə ümummilli liderimiz Heydər Əliyevin müxtəlif illərdə Dünya Azərbaycanlılarının Həmrəyliyi Günü və Yeni il bayramlarında uşaqlarla bir yerdə olmasından və onlara qayğısından bəhs edən film göstərildi.
Şaxta babanın al-əlvan bəzədilmiş möhtəşəm saraya gəlişi uşaqların gurultulu alqışları ilə qarşılandı. Şaxta baba və uşaqlar birlikdə yolkanın işıqlarını yandırdılar.
Tədbirdə uşaqları şənləndirmək üçün aktyorlar bütün istedad və bacarıqlarını göstərdilər, balacaların rəqs və səhnəcikləri maraqla müşayiət olundu. Salona toplaşmış uşaqların çöhrələrində bu gözəl bayram şənliyini onlara bəxş edən Heydər Əliyev Fonduna, onun prezidenti Mehriban xanım Əliyevaya minnətdarlıq hissləri aydın sezilirdi.
Respublikamızın tanınmış estrada müğənniləri, məktəblilərin özfəaliyyət kollektivləri, rəqs qrupları, gənc istedadlar oynaq, şux mahnıları, rəqsləri ilə bayram şənliyini daha da rövnəqləndirirdilər.
Rəqqaslara qoşulan, al-əlvan yolka ətrafında yallı gedən, məharətlərini göstərən, özlərini möcüzələr aləmində hiss edən uşaqların sevinci hədsiz idi.
Heydər Əliyev Fondunun vitse-prezidenti Leyla Əliyeva və oğulları tədbirdə iştirak edən uşaqlarla yolkanın ətrafında şəkillər çəkdirdilər.
Uşaqlar onlara göstərdiyi diqqət və qayğıya, bu istiqamətdə nəcib və xeyirxah fəaliyyətinə görə Heydər Əliyev Fondunun prezidenti Mehriban xanım Əliyevaya təşəkkür etdilər.
Balacalar Azərbaycanın birinci xanımı Mehriban Əliyeva və Heydər Əliyev Fondunun vitse-prezidenti Leyla Əliyeva ilə xatirə şəkli çəkdirdilər.
Şənlikdə iştirak edən hər bir uşağa Heydər Əliyev Fondunun bayram sovqatı, Yeni İlin rəmzi olan oyuncaq əjdahalar hədiyyə olundu.
Yeni il şənliyi bu dəfə də uşaqların qəlbində silinməz xatirəyə çevrildi. Fondun Yeni il şənliklərində ümumilikdə 2 minə yaxın uşaq iştirak etmişdir.
Azərbaycanın birinci xanımı Mehriban Əliyevanın tövsiyəsi ilə uşaqların təhlükəsizliyi üçün bütün tədbirlər görülmüş, onların “Buta” sarayına gəlib-getməsi üçün rahat avtobuslar ayrılmışdır.

Mehriban Aliyeva attended the New Year festivity organized for children
30.12.2011The Heydar Aliyev Foundation organizes each year New Year festivities for children being brought up at children homes and boarding schools, orphans and those deprived of parental care, and children especially distinguished in education.
On December 30, President of the Foundation, First Lady of Azerbaijan Mehriban Aliyeva and her grandsons, Vice-president of the Heydar Aliyev Foundation Mrs. Leyla Aliyeva attended the festivity organized at Buta Palace.
First a film talking of national leader Heydar Aliyev celebrating the World Azerbaijanis Solidarity Day and a New Year holidays together with children, and his care towards children was presented.
Santa Claus’s arrival at the colourfully decorated palace was welcomed with thunderous applauses of children. Santa Claus and children turned the lights of the Christmas tree on.
Actors demonstrated all their skills and abilities to entertain children, and children’s dances and scenes were watched with much interest. Children looked very happy and thankful to the Heydar Aliyev Foundation and its president Mrs. Mehriban Aliyeva for this nice festivity.
Well-known variety singers of our republic, amateur groups of schools, dance groups and young talents with their lively and cheerful songs and dances made this event more beautiful.
Children, who joined dancers, danced around the Christmas tree and showed their abilities, felt themselves in a world of wonders and were extremely happy.
Vice-president of the Heydar Aliyev Foundation Leyla Aliyeva and her sons were photographed with children around the Christmas tree.
Children thanked President of the Heydar Aliyev Foundation Mrs. Mehriban Aliyeva for care and attention shown to them, and for her noble and goodwill activity.
Children were photographed with First Lady of Azerbaijan Mehriban Aliyeva and Vice-president of the Heydar Aliyev Foundation Mrs. Leyla Aliyeva.
Every child participating in the Festivity was given a Holiday present by the Heydar Aliyev Foundation, and toy dragons, the symbol of the New Year.
The New Year festivity turned this time too, as always, into a lasting memory in the children’s heart. In general, some two thousand children attended the New Year festivities.
All measures had been taken on the instruction of First Lady of Azerbaijan Mehriban Aliyeva for children’s safety, and comfortable busses allocated to bring them to Buta Palace and take back home.