Mehriban Əliyeva Bolqarıstanın sabiq Prezidenti Peter Stoyanov ilə görüşüb
Oktyabrın 10-da Azərbaycanın birinci xanımı Mehriban Əliyeva Bakıda keçirilən Beynəlxalq Humanitar Forumda iştirak edən Bolqarıstanın sabiq Prezidenti Peter Stoyanov ilə görüşmüşdür.
Bolqarıstanın sabiq Prezidentini salamlayan Mehriban xanım Əliyeva Bakı Beynəlxalq Humanitar Forumunun mədəni əlaqələrin inkişafına mühüm töhfə verəcəyinə əminliyini bildirmişdir.
Birinci xanım Mehriban Əliyeva Azərbaycan-Bolqarıstan əlaqələrindən danışaraq, ümummilli lider Heydər Əliyevin xatirəsinə yaradılmış Fondun məqsədi və fəaliyyəti barədə məlumat verdi.
Qonaqpərvərliyə görə minnətdarlığını bildirən Bolqarıstanın sabiq Prezidenti Peter Stoyanov Bakı Beynəlxalq Humanitar Forumunun əhəmiyyətini qeyd etdi və gündən-günə inkişaf edən paytaxtımızın belə mötəbər tədbirlərə ev sahibliyi etməsini yüksək qiymətləndirdi. O, Heydər Əliyev Fondunun həyata keçirdiyi layihələrin önəmini vurğuladı, Fonda gələcək fəaliyyətində uğurlar arzuladı.

Мехрибан Алиева встретилась с бывшим Президентом Болгарии Петером Стояновым
10 октября первая леди Азербайджана Мехрибан Алиева встретилась с бывшим Президентом Болгарии Петером Стояновым, принимающим участие в проходящем в Баку Международном гуманитарном форуме.
Поприветствовав бывшего Президента Болгарии, Мехрибан ханум Алиева выразила уверенность в том, что Бакинский международный гуманитарный форум внесет важный вклад в развитие культурных связей.
Коснувшись азербайджано-болгарских связей, первая леди Мехрибан Алиева проинформировала о целях и деятельности Фонда, созданного в память об общенациональном лидере Гейдаре Алиеве.
Поблагодарив за гостеприимство, бывший Президент Болгарии Петер Стоянов отметил значение Бакинского международного гуманитарного форума и высоко оценил то, что развивающаяся с каждым днем столица Азербайджана стала местом проведения столь представительных мероприятий. Он подчеркнул важность проектов, реализуемых Фондом Гейдара Алиева, пожелал Фонду успехов в его дальнейшей деятельности.