Böyük Britaniyaya səfər
Azərbaycanın birinci xanımı, Heydər Əliyev Fondunun prezidenti Mehriban Əliyeva 2012-ci il yanvarın 17-də Böyük Britaniyada səfərdə olub.
Londonda “Bakıya uçuş. Müasir Azərbaycan incəsənəti” sərgisinin açılışı
Yanvarın 17-də Londonda Heydər Əliyev Fondunun və “Baku” jurnalının ingilisdilli versiyasının dəstəyi və təşkilatçılığı ilə “Bakıya uçuş. Müasir Azərbaycan incəsənəti” mövzusunda sərginin açılışı olub. Mehriban Əliyeva və Heydər Əliyev Fondun vitse-prezidenti Leyla Əliyeva mərasimdə iştirak ediblər.
Leyla Əliyeva, “Phillips de Pury & Company” şirkətinin rəhbəri Simon de Püri, sərginin kuratoru Erve Mikaelof mərasimdə çıxış etdilər. Sonra sərgi ilə tanışlıq oldu.

Visit to Great Britain
Azerbaijan's First Lady, President of the Heydar Aliyev Foundation Mehriban Aliyeva was on a visit to Great Britain, January 17, 2012.
Inauguration of the “Fly to Baku. Modern Art of Azerbaijan” Exhibition in London
“Fly to Baku. Modern Art of Azerbaijan” exhibition, organized and supported by the Heydar Aliyev Foundation and the English edition of “Baku” magazine, opened in London, January 17.
Mehriban Aliyeva and Vice-president of the Heydar Aliyev Foundation Leyla Aliyeva attended the event.
Leyla Aliyeva, Head of Phillips de Pury & Company Simon de Pury, curator of the exhibition Herve Mikaeloff delivered a speech at the ceremony.