Prezident İlham Əliyev və xanımı Mehriban Əliyeva Qız Qalasında aparılan konservasiya işləri ilə tanış olublar
Dekabrın 30-da Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev və xanımı Mehriban Əliyeva paytaxt Bakının rəmzlərindən biri olan Qız qalasında həyata keçirilən konservasiya işləri və yeni yaradılan muzey ekspozisiyası ilə tanış olublar.
“İşərişəhər” Dövlət Tarix-Memarlıq Qoruğu İdarəsinin rəisi Samir Nuriyev dövlətimizin başçısına və xanımına burada həyata keçirilən yenidənqurma işləri barədə ətraflı məlumat verdi.
Qız qalası ilə tanışlıqdan sonra Prezident İlham Əliyev və xanımı Mehriban Əliyeva xatirə şəkli çəkdirdilər.

President Ilham Aliyev and Mrs Mehriban Aliyeva acquaint themselves with the progress of conservation works on the Maiden Tower
30.12.2013On December 30, President of Azerbaijan Ilham Aliyev and Mrs Mehriban Aliyeva acquainted themselves with the conservation works carried out on the Maiden Tower, one of the symbols of Baku, and the newly created museum exposition.
Head of the “Icherisheher” State History and Architecture Reserve Department Samir Nuriyev informed the Head of State and his spouse with the conservation works carried out here.
After acquainting themselves with the conservation works on the Maiden Tower, President Ilham Aliyev and Mrs Mehriban Aliyeva were photographed.