Prezident İlham Əliyev və xanımı Mehriban Əliyeva Qız Qalasında aparılan konservasiya işləri ilə tanış olublar
Dekabrın 30-da Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev və xanımı Mehriban Əliyeva paytaxt Bakının rəmzlərindən biri olan Qız qalasında həyata keçirilən konservasiya işləri və yeni yaradılan muzey ekspozisiyası ilə tanış olublar.
“İşərişəhər” Dövlət Tarix-Memarlıq Qoruğu İdarəsinin rəisi Samir Nuriyev dövlətimizin başçısına və xanımına burada həyata keçirilən yenidənqurma işləri barədə ətraflı məlumat verdi.
Qız qalası ilə tanışlıqdan sonra Prezident İlham Əliyev və xanımı Mehriban Əliyeva xatirə şəkli çəkdirdilər.

Президент Ильхам Алиев и его супруга Мехрибан Алиева ознакомились с работами по консервации в Девичьей башне
30 декабря Президент Азербайджанской Республики Ильхам Алиев и его супруга Мехрибан Алиева ознакомились с работами по консервации, осуществляемыми в одном из символов Баку – Девичьей башне, и с созданной здесь новой музейной экспозицией.
Начальник Управления государственного историко-архитектурного заповедника «Ичеришехер» Самир Нуриев проинформировал главу государства и его супругу о проводимых здесь реставрационных работах.
После ознакомления с Девичьей башней Президент Ильхам Алиев и его супруга Мехрибан Алиева сфотографировались на память.