Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyevin sədrliyi ilə 2015-ci ildə Bakıda keçiriləcək birinci Avropa Oyunları Təşkilat Komitəsinin ilk iclası olub
02.02.2013Fevralın 2-də Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyevin sədrliyi ilə 2015-ci ildə Bakıda keçiriləcək birinci Avropa Oyunlarının Təşkilat Komitəsinin ilk iclası olub.
Dövlət başçısı iclası giriş nitqi ilə açdı.
Sonra gənclər və idman naziri Azad Rəhimov, daxili işlər naziri Ramil Usubov, nəqliyyat naziri Ziya Məmmədov, Milli Olimpiya Komitəsinin vitse-prezidenti Çingiz Hüseynzadə, Olimpiya çempionu, Azərbaycan Güləş Federasiyasının vitse-prezidenti Namiq Abdullayev iclasda çıxış etdilər.

First meeting of the Organizing Committee of the 1st European Games to be held in 2015 was held under Azerbaijani President Ilham Aliyev’s chairmanship
02.02.2013First meeting of the Organizing Committee of the 1st European Games to be held in 2015 was held under the Azerbaijani President Ilham Aliyev’s chairmanship, February 2.
The Head of our State opened the meeting with an introductory speech.
Then minister of Youth and Tourism Azad Rahimov, minister of Foreign Affairs Ramil Usubov, minister of Transport Ziya Mammadov, vice-president of the National Olympic Committee Chingiz Huseynzadeh, Olympic champion, vice-president of the Azerbaijan Wrestling Federation Namig Abdullayev delivered a speech at the meeting.