Mehriban Əliyeva Serbiyanın “Sreten” ordeni ilə təltif olunub
11.06.2015İyunun 11-də Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev birinci Avropa Oyunlarının açılış mərasimində iştirak etmək üçün Bakıya səfərə gələn Serbiya Respublikasının Prezidenti Tomislav Nikoliçlə görüşüb.
Görüşdən əvvəl Prezident İlham Əliyevin, xanımı Mehriban Əliyevanın, Serbiya Prezidenti Tomislav Nikoliçin, xanımı Draqiça Nikoliçin iştirakı ilə Azərbaycanın birinci xanımı, Heydər Əliyev Fondunun prezidenti Mehriban Əliyevaya Serbiya Respublikasının yüksək dövlət mükafatı - “Sreten” ordeni təqdim olunub.
Mehriban Əliyevanın “Sreten” ordeni ilə təltif edilməsi haqqında Serbiya Respublikası Prezidentinin Fərmanı oxunub.
Serbiya Prezidenti Tomislav Nikoliç ordeni Mehriban Əliyevaya təqdim edib.
Mehriban Əliyeva: Çox sağ olun, cənab Prezident. Bu, mənim üçün böyük şərəfdir. Bu mükafata görə Sizə dərin minnətdarlığımı bildirmək istəyirəm.
Tomislav Nikoliç: Bilirsiniz, Serbiyada belə bir deyim var: Siz öz ailənizi seçə bilməzsiniz, lakin dostlarınızı seçə bilərsiniz. Bizi seçdiyinizə görə çox sağ olun.
Mehriban Əliyeva: Təşəkkür edirəm, mən bu mükafatı təkcə səylərimizin qiymətləndirilməsi kimi yox, həmçinin Serbiya ilə Azərbaycan arasında qarşılıqlı dostluq və hörmət rəmzi kimi dəyərləndirirəm. Çox sağ olun, Fond Sizin gözəl ölkənizdə öz fəaliyyətini davam etdirəcək.
Tomislav Nikoliç: Təşəkkür edirəm.
Mehriban Əliyeva: Mən Sizin komandanıza Avropa Oyunlarında uğurlar arzu edirəm.
Prezident İlham Əliyev: Mən də sizi dost ölkənin ən yüksək mükafatına layiq görülməyiniz münasibətilə təbrik edirəm.

Mehriban Aliyeva is conferred on the Sreten Order of the Serbian Republic
11.06.2015President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev met, June 11, President of the Serbian Republic Tomislav Nicolich, who is on a visit to the Republic of Azerbaijan to attend the opening ceremony of the first European Games.
Before the meeting, the Sreten Order – a high state order of the Serbian Republic – was presented to Azerbaijan’s First Lady, President of the Heydar Aliyev Foundation Mehriban Aliyeva at a ceremony with participation of President Ilham Aliyev, Mrs Mehriban Aliyeva, Serbian President Tomislav Nicolich and his spouse Dragicha Nicolich.
The Decree of the Serbian President on awarding Mehriban Aliyeva the Sreten Order was read.
Serbian President Tomislav Nicolich presented the order to Mehriban Aliyeva.
Mehriban Aliyeva: Thank you very much, mister President. This is a great honour for me. Thank you very much for this award.
Tomislav Nicolich: You know there is such a saying in Serbia: You cannot choose your family, but you can choose your friends. Thank you for choosing us.
Mehriban Aliyeva: Thank you; I value this award like not only the appreciation of our efforts, but also a sign of friendship and mutual respect between Serbia and Azerbaijan. Thank you. The Foundation will continue its activity in your nice country.
Tomislav Nicolich: Thank you.
Mehriban Aliyeva: I wish successes to your team in the European Games.
President Ilham Aliyev: I would also like to congratulate you on the highest award of our friendly country.