Mehriban Əliyeva Fransanın qadın hüquqları, şəhər, gənclər və idman naziri Najat Vallo-Belkasem ilə görüşüb
Mayın 12-də Heydər Əliyev Mərkəzində Azərbaycanın birinci xanımı, Azərbaycan-Fransa parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupunun rəhbəri Mehriban Əliyeva Fransanın qadın hüquqları, şəhər, gənclər və idman naziri Najat Vallo-Belkasem ilə görüşüb.
Görüşdə Azərbaycan ilə Fransa arasında qadın hüquqları, ailə məsələləri, gənclər və idman sahələrində əməkdaşlığın perspektivləri ilə bağlı fikir mübadiləsi aparıldı.
Söhbət zamanı, həmçinin 2015-ci ildə Bakıda keçiriləcək birinci Avropa Oyunları ilə bağlı Azərbaycan və Fransa arasında mümkün əməkdaşlıq layihələri müzakirə olundu.

Mehriban Aliyeva meets with Najat Vallaud-Belkacem, the Minister of Women Rights, City, Youth and Sports of France
On May 12, Azerbaijan’s First Lady, head of the Azerbaijan-France Interparliamentary Relations Work Group Mehriban Aliyeva met with Najat Vallaud-Belkacem, the Minister of Women Rights, City, Youth and Sport of France.
Exchange of ideas was held at the meeting in connection with the perspectives of cooperation in the spheres such as women’s rights, family matters, youth and sport.
During the meeting were also discussed possible cooperation projects between Azerbaijan and France in connection with the 1st European Games to be held in 2015 in Baku.