Mehriban Əliyeva Fransanın qadın hüquqları, şəhər, gənclər və idman naziri Najat Vallo-Belkasem ilə görüşüb
12.05.2014Mayın 12-də Heydər Əliyev Mərkəzində Azərbaycanın birinci xanımı, Azərbaycan-Fransa parlamentlərarası əlaqələr üzrə işçi qrupunun rəhbəri Mehriban Əliyeva Fransanın qadın hüquqları, şəhər, gənclər və idman naziri Najat Vallo-Belkasem ilə görüşüb.
Görüşdə Azərbaycan ilə Fransa arasında qadın hüquqları, ailə məsələləri, gənclər və idman sahələrində əməkdaşlığın perspektivləri ilə bağlı fikir mübadiləsi aparıldı.
Söhbət zamanı, həmçinin 2015-ci ildə Bakıda keçiriləcək birinci Avropa Oyunları ilə bağlı Azərbaycan və Fransa arasında mümkün əməkdaşlıq layihələri müzakirə olundu.

Мехрибан Алиева встретилась с министром по правам женщин, города, молодежи и спорта Франции Нажат Валло-Белкасем
12.05.201412 мая в Центре Гейдара Алиева первая леди Азербайджана, руководитель Рабочей группы по азербайджано-французским межпарламентским связям Мехрибан Алиева встретилась с министром по правам женщин, города, молодежи и спорта Франции Нажат Валло-Белкасем.
На встрече состоялся обмен мнениями о перспективах сотрудничества между Азербайджаном и Францией в области прав женщин, семейных вопросов, молодежи и спорта.
В ходе беседы также были обсуждены возможные проекты сотрудничества между Азербайджаном и Францией в связи с предстоящими в 2015 году в Баку первыми Европейскими играми.