Bakıda XXII Beynəlxalq “Xəzər Neft və Qaz 2015” sərgisi açılıb
02.06.2015Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev və xanımı Mehriban Əliyeva iyunun 2-də Bakı Sərgi Mərkəzində XXII Beynəlxalq “Xəzər Neft və Qaz 2015” sərgisinin açılışında iştirak ediblər.
Sərgini Böyük Britaniyanın “ITE Group Plc” şirkətinin baş məsləhətçisi Endryu Vud açıb.
Prezident İlham Əliyev mərasimində çıxış edib.
Çıxışlardan sonra Prezident İlham Əliyev və xanımı Mehriban Əliyeva sərginin pavilyonları ilə tanış olublar.
Dünyanın 27 ölkəsindən 315 şirkətin iştirak etdiyi sərginin ekspozisiyası neft hasilatı və enerji daşıyıcılarının nəql edilməsi sahəsində innovativ texnologiyalar, neft və qazın saxlanması sistemlərinin təmin olunması, beynəlxalq əməkdaşlığın inkişaf etdirilməsi imkanları və s. tematik bölmələrdən ibarətdir. Sərgi çərçivəsində ilk dəfə olaraq “Nobel qardaşları və Bakı nefti. Mükafat” mövzusunda rəsm sərgisi də keçirilir.
Sərgi və konfransın təşkilatçıları qismində “Iteca Caspian LLC” və onun britaniyalı tərəfdaşı “ITE Group Plc” şirkətləri çıxış edir.

President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev and First Lady Mehriban Aliyeva attended the inauguration of the 22nd International Caspian Oil & Gas Exhibition 2015 at the Baku Expo Centre, June 2.
Chief advisor to ITE Group Plc. of the Great Britain Andrew Wood opened the exhibition.
President Ilham Aliyev addressed the ceremony.
After the speeches, President Ilham Aliyev and First Lady Mehriban Aliyeva acquainted themselves with pavilions of the Exhibition.
With participation of 315 companies from 27 countries of the world, the exhibition is comprised of innovative technologies in the field of oil production and transportation of energy carriers, provision of oil and gas storage systems, possibilities of developing international cooperation and other sections. An art exhibition on the theme ““The Nobel Brothers and Baku Oil. The Prize”” was held for the first time within the framework of the exhibition.
In the capacity of the organizers of the exhibition and conference are acting “Iteca Caspian LLC” and “ITE Group Plc”, its British partner.