Mehriban Əliyeva Binəqədi rayonunda baş vermiş yanğın nəticəsində xəsarət alanların vəziyyəti ilə maraqlanıb
Mayın 20-də Azərbaycanın birinci xanımı, Heydər Əliyev Fondunun prezidenti Mehriban Əliyeva 1 nömrəli Bakı Kliniki Tibbi Mərkəzinə gələrək Bakının Binəqədi rayonundakı çoxmərtəbəli yaşayış binasında baş vermiş yanğın nəticəsində xəsarət alanların vəziyyəti ilə maraqlanıb.
Səhiyyə naziri Oqtay Şirəliyev Mehriban Əliyevaya burada müalicə alanların səhhəti haqda məlumat verib.
Mehriban Əliyeva yanğın zamanı xəsarət almış şəxslərlə söhbət edib. Birinci xanım bildirib ki, onların müalicəsinin yüksək səviyyədə aparılması və yanmış binanın sakinlərinə dəymiş maddi ziyanın ödənilməsi Prezident İlham Əliyevin birbaşa nəzarətindədir.
Yanğın zamanı dünyasını dəyişənlərin ailələrinə başsağlığı verən Mehriban Əliyeva günahkarların cəzalandırılacaqlarını deyib.
Mehriban Əliyeva xəstələrin sağlamlıqlarının bərpası işinin daha yüksək səviyyədə aparılması üçün tapşırıqlarını verib.

Mehriban Aliyeva inquires about the conditions of the people injured as a result of the fire occurred in Binagadi district
Azerbaijan’s First Lady, President of the Heydar Aliyev Foundation Mehriban Aliyeva, having arrived at Baku Clinical Medical Centre No.1, May 20, inquired about the conditions of the people injured as a result of the fire in a multi-storeyed residential building in Binagadi district of Baku.
Minister of Health Ogtay Shiraliyev informed Mehriban Aliyeva of the health condition of the people being treated here.
Mehriban Aliyeva talked with people that were injured during the fire. The First Lady said their provision with high-level treatment and payment of material damage to the residents of the building is under direct control of President Ilham Aliyev.
Expressing condolences to families of the deceased during the fire, Mehriban Aliyeva said persons at fault would be punished.
Mehriban Aliyeva gave relevant instructions on providing the patients with higher medical care for their recovery.