Mehriban Əliyeva Binəqədi rayonunda baş vermiş yanğın nəticəsində xəsarət alanların vəziyyəti ilə maraqlanıb
20.05.2015Mayın 20-də Azərbaycanın birinci xanımı, Heydər Əliyev Fondunun prezidenti Mehriban Əliyeva 1 nömrəli Bakı Kliniki Tibbi Mərkəzinə gələrək Bakının Binəqədi rayonundakı çoxmərtəbəli yaşayış binasında baş vermiş yanğın nəticəsində xəsarət alanların vəziyyəti ilə maraqlanıb.
Səhiyyə naziri Oqtay Şirəliyev Mehriban Əliyevaya burada müalicə alanların səhhəti haqda məlumat verib.
Mehriban Əliyeva yanğın zamanı xəsarət almış şəxslərlə söhbət edib. Birinci xanım bildirib ki, onların müalicəsinin yüksək səviyyədə aparılması və yanmış binanın sakinlərinə dəymiş maddi ziyanın ödənilməsi Prezident İlham Əliyevin birbaşa nəzarətindədir.
Yanğın zamanı dünyasını dəyişənlərin ailələrinə başsağlığı verən Mehriban Əliyeva günahkarların cəzalandırılacaqlarını deyib.
Mehriban Əliyeva xəstələrin sağlamlıqlarının bərpası işinin daha yüksək səviyyədə aparılması üçün tapşırıqlarını verib.

Мехрибан Алиева навестила пострадавших в результате пожара в Бинагадинском районе
20 мая первая леди Азербайджана, президент Фонда Гейдара Алиева Мехрибан Алиева побывала в Бакинском клиническом медицинском центре номер 1, где поинтересовалась состоянием лиц, пострадавших в результате пожара, произошедшего в многоэтажном жилом здании в Бинагадинском районе.
Министр здравоохранения Огтай Ширалиев проинформировал первую леди Азербайджана о состоянии здоровья лиц, находящихся здесь на лечении.
Мехрибан Алиева побеседовала с больными, пострадавшими во время пожара. Она отметила, что проведение их лечения на высоком уровне и возмещение материального ущерба, нанесенного жителям здания, находится под непосредственным контролем Президента Ильхама Алиева.
Выразив семьям погибших во время пожара соболезнование, первая леди сказала, что виновники происшествия понесут наказание.
Мехрибан Алиева пожелала больным исцеления, дала поручения, связанные с проведением работы по восстановлению их здоровья на более высоком уровне.