Mehriban Əliyeva ISESCO-nun baş direktoru Əbdüləziz bin Osman əl-Tüveycri ilə görüşüb
Azərbaycanın birinci xanımı, Heydər Əliyev Fondunun prezidenti Mehriban Əliyeva oktyabrın 2-də ISESCO-nun baş direktoru Əbdüləziz bin Osman əl-Tüveycri ilə görüşüb.
Əbdüləziz bin Osman əl-Tüveycriyə IV Bakı Beynəlxalq Humanitar Forumunda iştirakına görə minnətdarlığını bildirən Mehriban Əliyeva Heydər Əliyev Fondu ilə ISESCO-nun yaxından əməkdaşlıq etdiyini diqqətə çatdırıb.
Forumda iştirak etməkdən məmnunluğunu bildirən Əbdüləziz bin Osman əl-Tüveycri də ISESCO ilə Heydər Əliyev Fondunun birlikdə uğurlu layihələr həyata keçirdiyini deyib. Baş direktor ISESCO-nun irəli sürdüyü təşəbbüsləri dəstəklədiyinə görə Mehriban Əliyevaya minnətdarlığını bildirib.

Мехрибан Алиева встретилась с генеральным директором ИСЕСКО Абдулазизом бин Османом аль-Тувейджри
2 октября первая леди Азербайджана, президент Фонда Гейдара Алиева Мехрибан Алиева встретилась с генеральным директором ИСЕСКО Абдулазизом бин Османом аль-Тувейджри.
На встрече первая леди Азербайджана Мехрибан Алиева поблагодарила генерального директора ИСЕСКО Абдулазиза бин Османа аль-Тувейджри за участие в IV Бакинском международном гуманитарном форуме. Мехрибан Алиева довела до внимания, что ИСЕСКО активно сотрудничает с Фондом Гейдара Алиева.
Выразив удовлетворение своим участием в форуме, Абдулазиз бин Осман аль-Тувейджри сказал, что ИСЕСКО и Фонд Гейдара Алиева совместно осуществляют успешные проекты. Генеральный директор поблагодарил президента Фонда Гейдара Алиева Мехрибан Алиеву за поддержку инициатив, выдвинутых ИСЕСКО.