Heydər Əliyev Mərkəzində Dördüncü Bakı Beynəlxalq Humanitar Forumu keçirilib
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev və xanımı Mehriban Əliyeva Forumun rəsmi açılış mərasimində iştirak edblər.
Bakı Beynəlxalq Humanitar Forumu ən geniş humanitar əməkdaşlıq məsələlərinin müzakirə edildiyi nüfuzlu bir məkandır.
Forum XXI əsrdə bəşəriyyətin qarşısında duran qlobal çağırışlara cavab axtarmaq, humanitar əməkdaşlıqla bağlı ən mühüm məsələlərə dair geniş spektrli dialoqlar, fikir mübadilələri və müzakirələr aparmaq üçün beynəlxalq miqyasda nüfuzlu elmi-siyasi platformadır.
Dördüncü Bakı Beynəlxalq Humanitar Forumunda dünyanın 60-dan çox ölkəsindən 500-ə yaxın qonaq iştirak edib.
Dövlət başçısı Forumun açılışında çıxış edib.
Daha sonra Rusiya Federasiyası Federal Məclisi Federasiya Şurasının sədri Valentina Matviyenko Prezident Vladimir Putinin Forum iştirakçılarına təbrik məktubunu oxuyub və çıxış edib.
Forumda BMT-nin İnkişaf Proqramının rəhbəri xanım Helen Klark, ISESCO-nun baş direktoru Əbdüləziz bin Osman əl-Tüveycri də çıxış ediblər.

Fourth Baku International Humanitarian Forum is held at the Heydar Aliyev Center
President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev and Mrs Mehriban Aliyeva attended the inauguration of the Forum.
The 4th Baku International Humanitarian Forum is an influential venue, in which the most extensive humanitarian cooperation issues are discussed.
The Forum is an influential scientific and political platform on an international scale for a wide-spectrum dialogue, exchange of views and discussions seeking answers to global calls facing the humanity in the 21st century.
Some 500 guests from over 60 countries of the world attended the 4th Baku International Humanitarian Forum.
The Head of the State addressed the Forum.
Then Chairperson of the Russian Federation Federal Assembly’s Federation Council Valentina Matvienko read the congratulation letter of Russian President Vladimir Putin, and delivered a speech.