Prezident İlham Əliyev və xanımı Mehriban Əliyeva Bakı Atıcılıq Mərkəzinin açılışında iştirak ediblər
Martın 9-da Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev, xanımı Mehriban Əliyeva və ailə üzvləri paytaxtın Biləcəri qəsəbəsində yerləşən Bakı Atıcılıq Mərkəzinin açılışında iştirak ediblər.
Mərkəz idmanın güllə və stend atıcılığı növləri üzrə yarışların və məşqlərin keçirilməsi üçün nəzərdə tutulub. Burada yarışların yüksək səviyyədə təşkil olunması üçün hər cür şərait yaradılıb. Mərkəzin ərazisi genişləndirilərək 19,6 hektara çatdırılıb.
Bakı Atıcılıq Mərkəzinin baş planına əsasən ərazidə inşa edilmiş bina və qurğuların hamısı Beynəlxalq Atıcılıq Federasiyasının tələblərinə cavab verir. Mərkəzin güllə atıcılığı binası müasir səviyyədədir.
Mərkəzdə idmançılar və məşqçilər, həmçinin qonaqlar üçün mehmanxana binası da inşa edilib. Dörd mərtəbə və terrasdan ibarət binada qonaqlar üçün yüksək şərait yaradılıb.

President Ilham Aliyev and First Lady Mehriban Aliyeva attend the inauguration of the Baku Shooting Centre
President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev and First Lady Mehriban Aliyeva, together with family members, attended the inauguration of the Baku Shooting Centre located in Bilajari settlement of the capital, March 9.
The centre has been designed to hold competitions and trainings on bullet and trap-and-skeet shooting types of sport. All conditions have been created here to arrange high-level competitions. The Centre’s area has been extended up to 19.6 hectares.
In accordance with the general layout of the Baku Shooting Centre, all buildings and facilities constructed in the area meet the requirements of the International Shooting Federation. The bullet shooting building of the centre conform to up-to-date standards.
A hotel building has been constructed at the Centre for sportsmen and coaches, as well as to accommodate guests. Consisting of four stories and a terrace, the building has been provided with all conditions for visitors.