Prezident İlham Əliyev və xanımı Mehriban Əliyeva Bakı Atıcılıq Mərkəzinin açılışında iştirak ediblər
Martın 9-da Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev, xanımı Mehriban Əliyeva və ailə üzvləri paytaxtın Biləcəri qəsəbəsində yerləşən Bakı Atıcılıq Mərkəzinin açılışında iştirak ediblər.
Mərkəz idmanın güllə və stend atıcılığı növləri üzrə yarışların və məşqlərin keçirilməsi üçün nəzərdə tutulub. Burada yarışların yüksək səviyyədə təşkil olunması üçün hər cür şərait yaradılıb. Mərkəzin ərazisi genişləndirilərək 19,6 hektara çatdırılıb.
Bakı Atıcılıq Mərkəzinin baş planına əsasən ərazidə inşa edilmiş bina və qurğuların hamısı Beynəlxalq Atıcılıq Federasiyasının tələblərinə cavab verir. Mərkəzin güllə atıcılığı binası müasir səviyyədədir.
Mərkəzdə idmançılar və məşqçilər, həmçinin qonaqlar üçün mehmanxana binası da inşa edilib. Dörd mərtəbə və terrasdan ibarət binada qonaqlar üçün yüksək şərait yaradılıb.

Президент Ильхам Алиев и его супруга Мехрибан Алиева приняли участие в открытии Бакинского центра стендовой стрельбы
09.03.20159 марта Президент Азербайджанской Республики Ильхам Алиев, его супруга Мехрибан Алиева и члены их семьи приняли участие в открытии Бакинского центра стендовой стрельбы, расположенного в столичном поселке Баладжары.
Центр предусмотрен для проведения соревнований и тренировок по пулевой и стендовой стрельбе. Здесь созданы все условия для организации соревнований на высоком уровне. Площадь территории центра расширена до 19,6 гектара.
Все здания и сооружения, построенные на территории в соответствии с генеральным планом Бакинского центра стендовой стрельбы, отвечают требованиям Международной федерации стрельбы. Здание центра для пулевой стрельбы находится на современном уровне.
В центре построено здание гостиницы для спортсменов и тренеров, а также для гостей. В четырехэтажном здании с террасой созданы прекрасные условия для отдыха постояльцев.
Кроме этого, здесь построены наземная стоянка на 495 автомобилей, а также VIP-стоянка на 26 автомобилей.