Prezident İlham Əliyev və xanımı Mehriban Əliyeva Novruz bayramı münasibətilə ümumxalq şənliyində iştirak ediblər
19.03.2015Martın 19-da Bakıda Azərbaycan xalqının milli bayramı - Novruz münasibətilə ümumxalq şənliyi keçirilib.
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev, xanımı Mehriban Əliyeva və ailə üzvləri Novruz şənliyində iştirak ediblər.
Dövlətimizin başçısı, xanımı və ailə üzvləri əvvəlcə Qız qalasının qarşısındakı meydana gəldilər.
Dədə Qorqud xeyir-dua verərək, Novruz bayramının xalqımıza ruzi-bərəkət gətirməsini arzuladı.
Sonra Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyev və ailə üzvləri Dənizkənarı Milli Parka gəldilər. Milli Parkda təşkil edilən milli-mənəvi dəyərlər və idman stendləri bayram şənliyinə xüsusi çalar qatırdı. Burada ölkəmizin müxtəlif bölgələrini təmsil edən özfəaliyyət kollektivlərinin çıxışları və hazırlanmış sənətkarlıq nümunələri maraqla qarşılandı.
Dövlətimizin başçısı və ailə üzvləri müxtəlif rayonlardan gətirilmiş məhsulların sərgisi, müxtəlif şirniyyat nümunələri, sənətkarlıq nümunələrinin sərgisi ilə tanış oldular.
Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyev və birinci xanım Mehriban Əliyeva bayram şənliyində “Bakı-2015” birinci Avropa Oyunlarına həsr olunmuş stendlərin qarşısında idmançıların çıxışlarını izlədilər.

Президент Ильхам Алиев и его супруга Мехрибан Алиева приняли участие во всенародных празднествах по случаю Новруз байрамы
19.03.201519 марта в Баку были устроены всенародные празднества по случаю Новруза – национального праздника азербайджанского народа.
Президент Азербайджанской Республики Ильхам Алиев, его супруга Мехрибан Алиева и члены их семьи приняли участие в праздновании Новруза.
Глава нашего государства, его супруга и члены их семьи сначала прибыли на площадь перед Девичьей башней.
Деде-Горгуд дал свое благословление, пожелав, чтобы праздник Новруз принес нашему народу достаток и изобилие.
Президент Ильхам Алиев разжег новрузский костер.
Глава государства выступил на праздничном торжестве с речью.
Затем Президент Ильхам Алиев и члены его семьи прибыли в Приморский национальный парк. Организованные в Национальном парке стенды, отражающие национально-духовные ценности и спорт, придали праздничному веселью особый оттенок. Здесь с интересом были встречены выступления самодеятельных коллективов, а также приготовленные образцы ремесленничества из разных регионов нашей страны.
Глава нашего государства и члены его семьи ознакомились с выставкой товаров, различными видами сладостей, выставкой образцов ремесленничества, привезенных из разных районов.
На праздничном торжестве Президент Азербайджана Ильхам Алиев и первая леди Мехрибан Алиева посмотрели выступления спортсменов перед стендами, посвященными первым Европейским играм «Баку-2015».