Mehriban Əliyeva Küveyt Dövlətinin yüksək mükafatına layiq görülüb
21.08.2014Azərbaycanın birinci xanımı, Heydər Əliyev Fondunun prezidenti Mehriban Əliyeva Küveyt Dövlətinin yüksək mükafatına layiq görülüb.
İslam mədəni irsinin dünyada geniş təbliği, Azərbaycanda və ölkə hüdudları xaricində nəcib xeyriyyə fəaliyyəti, təhsilə, tibbə verdiyi böyük töhfələrə görə Mehriban Əliyeva Küveyt Dövlətinin Fəxri diplomu ilə təltif olunub.
Küveyt Dövlətinin Qadın Məsələləri üzrə Komitəsinin sədri Şeyxa Lətifə Əl-Fəhd Əl-Səlim Əl-Sabahın imzaladığı Fəxri diplomda Mehriban Əliyevaya həyata keçirdiyi nəcib xeyriyyə və təbliğat fəaliyyətinə görə Küveyt qadınları adından dərin təşəkkür ifadə olunub və bu istiqamətdəki işlərində uğurlar arzu edilib.

Мехрибан Алиева удостоена высокой награды Государства Кувейт
21.08.2014Первая леди Азербайджана, президент Фонда Гейдара Алиева Мехрибан Алиева удостоена высокой награды Государства Кувейт.
За широкую пропаганду исламского культурного наследия, благородную благотворительную деятельность в Азербайджане и за его пределами, большой вклад в образование и медицину Мехрибан Алиева удостоена Почетного диплома Государства Кувейт.
В Почетном дипломе, подписанном председателем Комитета по вопросам женщин Государства Кувейт Шейхой Латифой Аль-Фахд Аль-Салим Аль-Сабах, от имени женщин Кувейта выражена глубокая благодарность Мехрибан Алиевой за благородную благотворительную деятельность и пропаганду, высказано пожелание успехов в работе в этом направлении.
Отметим, что это первая награда от имени женщин Кувейта иностранному общественно-политическому деятелю.