Mehriban Əliyevaya Beynəlxalq Olimpiya Akademiyasının “Olympic Excellence” xüsusi fəxri mükafatı təqdim olunub
Azərbaycanın birinci xanımı Mehriban Əliyeva mərasimdə iştirak edib.
Tədbirdə çıxış edən Beynəlxalq Olimpiya Akademiyasının prezidenti İsidoros Kuvelos Olimpiya hərəkatının inkişafına göstərdiyi xüsusi diqqətə görə Mehriban Əliyevaya minnətdarlığını bildirib.
Yunanıstan Olimpiya Komitəsinin prezidenti Spiros Kapralos gələn il Azərbaycanın ilk Avropa Oyunlarına ev sahibliyi edəcəyini xatırladıb və bununla əlaqədar yaradılmış Təşkilat Komitəsinə Mehriban Əliyevanın sədrlik etdiyini söyləyib.
Sonra Beynəlxalq Olimpiya Akademiyasının prezidenti İsidoros Kuvelos Olimpiya dəyərlərinin təbliğindəki xidmətlərinə görə Mehriban Əliyevaya Beynəlxalq Olimpiya Akademiyasının “Olympic Excellence” xüsusi fəxri mükafatını təqdim edib.
Yunanıstanın mədəniyyət və idman naziri Konstantinos Tasoulas və Beynəlxalq Olimpiya Komitəsinin prezidenti Tomas Bax yüksək mükafata layiq görüldüyünə görə Mehriban Əliyevanı təbrik ediblər.

Mehriban Aliyeva is awarded the “Olympic Excellence” Special Honorary Prize of the International Olympic Academy
16.06.2014On June 16, inauguration of the 54th International Session of young participants of the International Olympic Academy took place in Athens.
Azerbaijan’s First Lady Mehriban Aliyeva attended the ceremony.
Addressing the ceremony, President of the International Olympic Academy Isidoros Kuvelos thanked Mehriban Aliyeva for the special attention shown towards development of Olympic movement.
President of the Greece Olympic Committee Spyros Kapralos noted that next year Azerbaijan will host the First European Games and that the Organizing Committee establish for this purpose is headed by Mehriban Aliyeva.
Then President of the International Olympic Academy Isidoros Kuvelos presented the “Olympic Excellence” Special Honorary Prize of the International Olympic Academy to Mehriban Aliyeva, which she was awarded for her services in promotion of Olympic values.
Greek Minister of Culture and Sports Constantinos Tasoulas and President of the International Olympic Committee Tomas Bach congratulated Mehriban Aliyeva on being awarded this high prize.