14.05.2014Mayın 14-də Bakıda Azərbaycan Respublikası Prezidenti Administrasiyasının və “The Business Year” şirkətinin təşkilatçılığı ilə “The Business Year: Azerbaijan-2014” nəşrinin təqdimat mərasimi keçirilib.
Təqdimat mərasimində Azərbaycanın dövlət və hökumət rəsmiləri, Milli Məclisin deputatları, ictimaiyyət və KİV nümayəndələri iştirak ediblər.
Nəşrin regional direktoru xanım Betül Çakaloğlu Azərbaycana həsr olunmuş buraxılış barədə iştirakçılara məlumat verib.
Baş ofisi Londonda yerləşən “The Business Year” dünyanın müxtəlif bölgələrini - Latın Amerikası, Asiya və Afrikanı əhatə edən geniş coğrafiyada sosial-iqtisadi prosesləri izləyən və öz nəşrində işıqlandıran nüfuzlu şirkətdir.
“The Business Year” şirkəti ayrı-ayrı ölkələrin sosial-iqtisadi durumu və inkişaf meylləri, biznes və investisiya mühiti, aparıcı qurumları və digər məsələlər haqqında ildə 20-dən çox xüsusi buraxılış hazırlayır və bütün dünyada yayır. Şirkətin xüsusi buraxılışları dünyanın aparıcı biznes layihələrinin reallaşdırılmasına öz töhfəsini verir.
Çıxışlardan sonra müxtəlif nominasiyalar üzrə qaliblərin adları açıqlanıb.
Azərbaycanın birinci xanımı, Heydər Əliyev Fondunun prezidenti Mehriban Əliyeva Azərbaycanın ictimai, sosial və mədəni həyatında fəal iştirakına, cəmiyyətin dinamik inkişafına verdiyi mühüm töhfələrə, mədəniyyətimizin dünyada təbliği sahəsində əvəzsiz xidmətlərinə, həmçinin ümumdünya mədəni irsinin qorunub saxlanması işinə hərtərəfli dəstəyinə, sosial ədalət və humanizm prinsiplərinə sadiqliyinə görə dünyada “İlin Birinci Xanımı” mükafatına layiq görülüb.
Qeyd edək ki, “The Business Year” jurnalının Azərbaycan ilə bağlı xüsusi buraxılışı artıq dördüncü dəfədir nəşr olunur.
Xüsusi buraxılışda Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyevin və birinci xanım Mehriban Əliyevanın müsahibələri dərc olunub.

Mehriban Aliyeva is awarded the “First Lady of the Year” Prize
14.05.2014On May 14, presentation of the publication “The Business Year: Azerbaijan-2014” took place in Baku with the joint organizational support of the Presidential Administration of the Republic of Azerbaijan and “The Business Year” Company.
The presentation ceremony was attended by state and government officials, deputies of the Milli Majlis, the general public and media representatives.
Regional director of the publication Betul Chakaloghlu informed the guests of the special publication devoted to Azerbaijan.
With headquarters in London, “The Business Year” is an influential company following social and economic processes in a wide geography covering various regions of the world – Latin America, Asia and Africa - and giving coverage in their publication.
“The Business Year” Company prepares over 20 special publications shedding light on social and economic condition, development trends, business and investment environment, leading entities and other matters in different countries, and disseminates all over the world. Special editions of the company make their contribution to realization of leading business projects of the world.
After the speeches, names of winners for various nominations were announced.
Azerbaijan’s First Lady, President of the Heydar Aliyev Foundation Mehriban Aliyeva has been awarded the “First Lady of the Year” Prize for her active role in Azerbaijan’s public, social and cultural life, contributions made to the society’s dynamic development, matchless services towards promotion of our culture in the world, multilateral support provided for preservation of the world cultural heritage, and loyalty to the principles of social justice and humanism.