14.05.2014Mayın 14-də Bakıda Azərbaycan Respublikası Prezidenti Administrasiyasının və “The Business Year” şirkətinin təşkilatçılığı ilə “The Business Year: Azerbaijan-2014” nəşrinin təqdimat mərasimi keçirilib.
Təqdimat mərasimində Azərbaycanın dövlət və hökumət rəsmiləri, Milli Məclisin deputatları, ictimaiyyət və KİV nümayəndələri iştirak ediblər.
Nəşrin regional direktoru xanım Betül Çakaloğlu Azərbaycana həsr olunmuş buraxılış barədə iştirakçılara məlumat verib.
Baş ofisi Londonda yerləşən “The Business Year” dünyanın müxtəlif bölgələrini - Latın Amerikası, Asiya və Afrikanı əhatə edən geniş coğrafiyada sosial-iqtisadi prosesləri izləyən və öz nəşrində işıqlandıran nüfuzlu şirkətdir.
“The Business Year” şirkəti ayrı-ayrı ölkələrin sosial-iqtisadi durumu və inkişaf meylləri, biznes və investisiya mühiti, aparıcı qurumları və digər məsələlər haqqında ildə 20-dən çox xüsusi buraxılış hazırlayır və bütün dünyada yayır. Şirkətin xüsusi buraxılışları dünyanın aparıcı biznes layihələrinin reallaşdırılmasına öz töhfəsini verir.
Çıxışlardan sonra müxtəlif nominasiyalar üzrə qaliblərin adları açıqlanıb.
Azərbaycanın birinci xanımı, Heydər Əliyev Fondunun prezidenti Mehriban Əliyeva Azərbaycanın ictimai, sosial və mədəni həyatında fəal iştirakına, cəmiyyətin dinamik inkişafına verdiyi mühüm töhfələrə, mədəniyyətimizin dünyada təbliği sahəsində əvəzsiz xidmətlərinə, həmçinin ümumdünya mədəni irsinin qorunub saxlanması işinə hərtərəfli dəstəyinə, sosial ədalət və humanizm prinsiplərinə sadiqliyinə görə dünyada “İlin Birinci Xanımı” mükafatına layiq görülüb.
Qeyd edək ki, “The Business Year” jurnalının Azərbaycan ilə bağlı xüsusi buraxılışı artıq dördüncü dəfədir nəşr olunur.
Xüsusi buraxılışda Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyevin və birinci xanım Mehriban Əliyevanın müsahibələri dərc olunub.

Мехрибан Алиева удостоена премии «Первая леди года»
14 мая в Баку состоялась церемония презентации издания «The Business Year: Azerbaijan-2014», организованная Администрацией Президента Азербайджанской Республики и компанией «The Business Year».
В презентации приняли участие официальные лица государства и правительства Азербайджана, депутаты Милли Меджлиса, представители общественности и СМИ.
Региональный директор издания Бетул Чакалоглу проинформировала участников о выпуске, посвященном Азербайджану.
Было сообщено, что «The Business Year», главный офис которого находится в Лондоне, является авторитетной компанией, наблюдающей и освещающей в своем издании социально-экономические процессы на широком географическом пространстве, охватывающем различные регионы мира – Латинскую Америку, Азию и Африку.
Компания «The Business Year» подготовила и распространила в мире более 20 специальных выпусков, посвященных социально-экономической ситуации и тенденциям развития, бизнес- и инвестиционному климату, ведущим структурам различных стран, и другим вопросам. Специальные выпуски компании вносят вклад в реализацию ведущих бизнес-проектов в мире.
После выступлений были вручены награды по различным номинациям.
За активное участие в общественной, социальной и культурной жизни Азербайджана, важный вклад в динамичное развитие общества, неоценимые заслуги в области пропаганды нашей культуры в мире, а также за всестороннюю поддержку делу сохранения всемирного культурного наследия, приверженность принципам социальной справедливости и гуманизма президент Фонда Гейдара Алиева Мехрибан Алиева удостоена премии «Первая леди года».
Отметим, что специальный выпуск журнала «The Business Year», посвященный Азербайджану, издается уже в четвертый раз.
В специальном выпуске опубликованы интервью Президента Азербайджанской Республики Ильхама Алиева и президента Фонда Гейдара Алиева Мехрибан Алиевой.