Mehriban Əliyevaya UNESCO-nun “Qızıl Motsart” medalı təqdim edilib
30.07.2010Heydər Əliyev Fondunun təşəbbüsü ilə Qəbələdə keçirilən İkinci Beynəlxalq musiqi festivalının iyulun 30-da təntənəli rəsmi açılışı olmuşdur.
Prezident İlham Əliyev, Azərbaycanın birinci xanımı, Heydər Əliyev Fondunun prezidenti, YUNESKO-nun və İSESKO-nun xoşməramlı səfiri, Milli Məclisin deputatı Mehriban Əliyeva və ölkəmizdə səfərdə olan YUNESKO-nun baş direktoru xanım İrina Bokova mərasimdə iştirak etmişlər.
Heydər Əliyev Fondunun prezidenti Mehriban xanım Əliyeva festivalın açılışında çıxış etmişdir.
Mərasimdə çıxış edən YUNESKO-nun baş direktoru xanım İrina Bokova Mehriban xanım Əliyevanın mədəniyyətlərarası dialoqun möhkəmləndirilməsindəki xidmətlərini yüksək qiymətləndirmişdir.

Мехрибан Алиевой вручена «Золотая медаль» ЮНЕСКО
30.07.201030 июля состоялось торжественное официальное открытие Второго международного музыкального фестиваля, проводимого в Габале по инициативе Фонда Гейдара Алиева.
В церемонии приняли участие Президент Ильхам Алиев, первая леди Азербайджана, президент Фонда Гейдара Алиева, посол доброй воли ЮНЕСКО и ИСЕСКО, депутат Милли Меджлиса Мехрибан Алиева и находящаяся с визитом в стране генеральный директор ЮНЕСКО Ирина Бокова.
На открытии фестиваля выступила президент Фонда Гейдара Алиева Мехрибан ханум Алиева.
Выступившая на церемонии генеральный директор ЮНЕСКО Ирина Бокова высоко оценила заслуги Мехрибан ханум Алиевой в укреплении межкультурного диалога.