Mehriban Əliyevaya UNESCO-nun “Qızıl Motsart” medalı təqdim edilib
30.07.2010Heydər Əliyev Fondunun təşəbbüsü ilə Qəbələdə keçirilən İkinci Beynəlxalq musiqi festivalının iyulun 30-da təntənəli rəsmi açılışı olmuşdur.
Prezident İlham Əliyev, Azərbaycanın birinci xanımı, Heydər Əliyev Fondunun prezidenti, YUNESKO-nun və İSESKO-nun xoşməramlı səfiri, Milli Məclisin deputatı Mehriban Əliyeva və ölkəmizdə səfərdə olan YUNESKO-nun baş direktoru xanım İrina Bokova mərasimdə iştirak etmişlər.
Heydər Əliyev Fondunun prezidenti Mehriban xanım Əliyeva festivalın açılışında çıxış etmişdir.
Mərasimdə çıxış edən YUNESKO-nun baş direktoru xanım İrina Bokova Mehriban xanım Əliyevanın mədəniyyətlərarası dialoqun möhkəmləndirilməsindəki xidmətlərini yüksək qiymətləndirmişdir.

30.07.2010The Second International Music Festival held in Gabala at the initiative of the Heydar Aliyev Foundation was officially inaugurated on July 30.
President of Azerbaijan Ilham Aliyev, First Lady of Azerbaijan, President of the Heydar Aliyev Foundation, Goodwill Ambassador of UNESCO and ISESCO, MP Mehriban Aliyeva and UNESCO Director-General Irina Bokova attended the official ceremony.
The event was addressed by President of the Heydar Aliyev Foundation Mrs Mehriban Aliyeva.
Addressing the ceremony, UNESCO Director-General Irina Bokova highly appreciated Mrs Mehriban Aliyeva`s merits in strengthening the intercultural dialogue.