Birinci vitse-prezident Mehriban Əliyeva Gəncədəki 32 nömrəli körpələr evi-uşaq bağçasına baş çəkib
14.02.2019Fevralın 14-də Azərbaycan Respublikasının Birinci vitse-prezidenti, Heydər Əliyev Fondunun prezidenti Mehriban Əliyeva və Fondun vitse-prezidenti Leyla Əliyeva Gəncədəki 32 nömrəli körpələr evi-uşaq bağçasına baş çəkiblər.
Məlumat verilib ki, 280 yerlik bağçada hazırda 4 qrup üzrə 75 uşaq təlim-tərbiyə alır. Uşaqların sağlam, bilikli, bacarıqlı və vətənpərvər ruhda böyümələri üçün 20 nəfərlik heyət çalışır. Aparılan təlim-tədris prosesi uşaqların ətraf aləmlə tanışlığını gerçəkləşdirmək, ibtidai təhsilə dəstək üçün ilkin bilgilər vermək, ünsiyyət qaydalarını öyrətmək, fiziki və zehni sağlamlığını qorumaq məqsədi daşıyır.
Mehriban Əliyevanın diqqətinə çatdırılıb ki, 32 saylı körpələr evi-uşaq bağçasının yerləşdiyi bina 1985-ci ildə inşa edilib. Hazırda bu məktəbəqədər təhsil müəssisəsində əsaslı təmirə ehtiyac yaranıb.
Qeyd edək ki, son illərdə Mehriban Əliyevanın rəhbərliyi ilə ölkəmizdə yeni bağçalar istifadəyə verilir, mövcud olanların isə əsaslı yenidən qurulması həyata keçirilir. Bu məqsədlə Heydər Əliyev Fondunun məktəbəqədər təhsil müəssisələrinin inkişafı proqramı uğurla icra olunur.
Mehriban Əliyeva Gəncədəki 32 saylı körpələr evi-uşaq bağçasının da yenidən qurulmasının qısa zamanda və keyfiyyətlə həyata keçirilməsinin vacibliyini vurğulayıb.

Первый вице-президент Азербайджана Мехрибан Алиева побывала в яслях-детском саду номер 32 в Гяндже
14.02.201914 февраля Первый вице-президент Азербайджанской Республики, президент Фонда Гейдара Алиева Мехрибан Алиева и вице-президент Фонда Лейла Алиева побывали в яслях-детском саду номер 32 в Гяндже.
В настоящее время в детском саду на 280 мест воспитываются и обучаются в 4-х группах 75 детей. Было сообщено, что персонал из 20 человек старается, чтобы дети росли здоровыми, грамотными, умелыми, патриотичными. Проводимый учебно-воспитательный процесс имеет целью знакомить детей с окружающим миром, дать им начальные знания, обучить правилам общения, обеспечить их физическое и умственное здоровье.
Мехрибан Алиевой сообщили, что здание яслей-детского сада номер 32 построено в 1985 году. Сейчас это дошкольное учебное заведение нуждается в капитальном ремонте.
Отметим, что в последние годы под руководством Мехрибан Алиевой в нашей стране строятся и открываются новые детские сады, капитально реконструируются уже имеющиеся. С этой целью Фондом Гейдара Алиева успешно реализуется программа развития дошкольных учебных заведений.
Первый вице-президент Мехрибан Алиева подчеркнула важность качественной реконструкции в короткий срок яслей-детского сада номер 32 в Гяндже.