Birinci vitse-prezident Mehriban Əliyeva Gəncədəki 32 nömrəli körpələr evi-uşaq bağçasına baş çəkib
14.02.2019Fevralın 14-də Azərbaycan Respublikasının Birinci vitse-prezidenti, Heydər Əliyev Fondunun prezidenti Mehriban Əliyeva və Fondun vitse-prezidenti Leyla Əliyeva Gəncədəki 32 nömrəli körpələr evi-uşaq bağçasına baş çəkiblər.
Məlumat verilib ki, 280 yerlik bağçada hazırda 4 qrup üzrə 75 uşaq təlim-tərbiyə alır. Uşaqların sağlam, bilikli, bacarıqlı və vətənpərvər ruhda böyümələri üçün 20 nəfərlik heyət çalışır. Aparılan təlim-tədris prosesi uşaqların ətraf aləmlə tanışlığını gerçəkləşdirmək, ibtidai təhsilə dəstək üçün ilkin bilgilər vermək, ünsiyyət qaydalarını öyrətmək, fiziki və zehni sağlamlığını qorumaq məqsədi daşıyır.
Mehriban Əliyevanın diqqətinə çatdırılıb ki, 32 saylı körpələr evi-uşaq bağçasının yerləşdiyi bina 1985-ci ildə inşa edilib. Hazırda bu məktəbəqədər təhsil müəssisəsində əsaslı təmirə ehtiyac yaranıb.
Qeyd edək ki, son illərdə Mehriban Əliyevanın rəhbərliyi ilə ölkəmizdə yeni bağçalar istifadəyə verilir, mövcud olanların isə əsaslı yenidən qurulması həyata keçirilir. Bu məqsədlə Heydər Əliyev Fondunun məktəbəqədər təhsil müəssisələrinin inkişafı proqramı uğurla icra olunur.
Mehriban Əliyeva Gəncədəki 32 saylı körpələr evi-uşaq bağçasının da yenidən qurulmasının qısa zamanda və keyfiyyətlə həyata keçirilməsinin vacibliyini vurğulayıb.

14.02.2019First Vice-president of the Republic of Azerbaijan, President of the Heydar Aliyev Foundation Mehriban Aliyeva and Vice-president of the Foundation Leyla Aliyeva visited Nursery-kindergarten No.32 in Ganja city, February 14.
According to the information given, 75 children on 4 groups are educated currently in the kindergarten, designed for 280. A staff of 20 people are engaged in the education of children, ensuring that they grow up as healthy, knowledgeable and patriotic citizens. The education process being conducted here aims at broadening children’s familiarization with the surrounding world, providing preliminary knowledge to support the primary education, teaching the rules of intercourse, and protecting their physical and mental health.
Mehriban Aliyeva was informed that the building where Nursery-kindergarten No.32 is located was constructed in 1985. At the moment, this pre-education institution is in need of basic repair.
New kindergartens have been commissioned recent years under the leadership of Mehriban Aliyeva, on the other hand, existing once are basically reconstructed. To this end, the “Development of Preschool Education Institutions” Programme of the Heydar Aliyev Foundation is implemented successfully.
Mehriban Aliyeva emphasized the importance of reconstructing Nursery-kindergarten No.32 in Ganja in a short span of time, and with high quality.