Bakıda cüdo üzrə dünya çempionatının təntənəli açılış mərasimi keçirilib
21.09.2018Bakıda, Milli Gimnastika Arenasında cüdo üzrə dünya çempionatının təntənəli açılış mərasimi keçirilib.
Mərasimdə Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev, xanımı Mehriban Əliyeva və ailə üzvləri, Beynəlxalq Cüdo Federasiyasının prezidenti Marius Vizer, dövlət və hökumət rəsmiləri iştirak ediblər.
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev cüdo üzrə dünya çempionatını açıq elan edib.
Mərasimin sonunda Prezident İlham Əliyev, birinci xanım Mehriban Əliyeva və ailə üzvləri Avropa Olimpiya Komitələrinin sabiq prezidenti, cüdo veteranı Patrik Hikki və dünya şöhrətli müğənni Al Bano ilə çay süfrəsi arxasında söhbət ediblər.
Xatırladaq ki, sentyabrın 27-dək davam edəcək cüdo üzrə dünya çempionatında 125 ölkədən 800-dək idmançı mübarizə aparır. Azərbaycan çempionatda 9 kişi və 6 qadın idmançı ilə təmsil olunur.

Inauguration of the World Judo Championship takes place in Baku
21.09.2018Inauguration of the World Judo Championship took place in the National Gymnastics Arena in Baku.
President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev, First Lady Mehriban Aliyeva and family members, President of the International Judo Federation Marius Vizer, and state and government officials attended the ceremony.
President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev declared the World Judo Championship open.
President Ilham Aliyev, First Lady Mehriban Aliyeva and family members had a talk with former President of the European Olympic Committee Patrick Hickey and world-renowned singer Al Bano around a tea table.
Some 800 sportsmen from 125 countries will compete at the World Judo Championship to continue until September 27. At the championship, Azerbaijan will be represented by 9 men and 6 women.