Birinci vitse-prezident Mehriban Əliyevadan
01.09.2018Azərbaycan Respublikasının Birinci vitse-prezidenti Mehriban Əliyevanın ünvanına doğum günü münasibətilə Azərbaycanın və xarici ölkələrin tanınmış ictimai-siyasi, elm və təhsil xadimlərindən, ziyalılardan, sadə vətəndaşlardan çoxsaylı təbrik məktubları daxil olub. Təbrik məktublarında Birinci vitse-prezidentin müasir Azərbaycanın dövlət idarəçiliyində və inkişafında oynadığı yüksək rola böyük dəyər ifadə olunur, ölkəmizdə və onun hüdudlarından kənarda həyata keçirdiyi humanist və xeyirxah fəaliyyəti yüksək qiymətləndirilir. Təbrik məktublarında Mehriban xanıma dərin hörmət, məhəbbət, inam və etimad ifadə olunur.
Birinci vitse-prezident Mehriban Əliyeva onu təbrik edənlərə müraciət ünvanlayıb. Müraciətdə deyilir:
“Əziz dostlar,
Doğum günüm münasibətilə çoxlu təbriklər almışam. Ən müxtəlif insanlar mənə səmimi arzularını, ürək sözlərini ünvanlayırlar. Tələbələr və pensiyaçılar, həmvətənlərimiz və xaricdəki dostlarımız mənə məktub yazırlar. Çox təəssüf ki, sizin hər birinizə şəxsən cavab verməyə fiziki baxımdan imkanım yoxdur. Lakin mənə ünvanladığınız səmimi sözlərə, fəaliyyətimə verdiyiniz xoş və yüksək qiymətə görə hamınıza ürəkdən təşəkkür edirəm. Hər bir təbrik mənim üçün dəyərlidir və mənə müsbət enerji verir.
Biz dinamik inkişaf edən dünyada yaşayırıq. Baş verən bütün dəyişikliklərə baxmayaraq insanlıq və saflıq, səmimilik və xeyirxahlıq, mərhəmət və sevgi həmişəki kimi başlıca dəyərlər olaraq qalır.
Mən sizin sevginizi və dəstəyinizi həmişə hiss etmişəm. Sizin xoş diləkləriniz mənim fəaliyyətimə verilən ən yüksək qiymətdir. Buna görə sağ olun. İnanın ki, bu, doğum günü üçün ən yaxşı hədiyyədir.
Diqqətinizə və səmimi təbriklərinizə görə sizin hamınıza bir daha ürəkdən təşəkkür edirəm.
Sizin hamınıza xoşbəxtlik, cansağlığı, nurlu, sevgi ilə dolu həyat, doğma Azərbaycanımıza sülh, əmin-amanlıq və firavanlıq arzu edirəm”.

От Первого вице-президента Мехрибан Алиевой
01.09.2018По случаю дня рождения Первого вице-президента Азербайджанской Республики Мехрибан Алиевой в ее адрес поступили многочисленные поздравления от известных общественно-политических деятелей, деятелей науки и образования Азербайджана и зарубежных стран, представителей интеллигенции, простых граждан. В поздравительных посланиях отмечается большая ценность высокой роли, которую играет Первый вице-президент в государственном управлении и развитии Азербайджана, высоко оценивается ее гуманистическая и благотворительная деятельность в нашей стране и за ее пределами. В поздравительных посланиях выражаются глубокое уважение, любовь, доверие к Мехрибан ханум.
Первый вице-президент Мехрибан Алиева адресовала обращение к тем, кто ее поздравил. В обращении говорится:
Я получила множество поздравлений с днем рождения. Сердечные пожелания, теплые слова адресуют мне самые разные люди. Мне пишут студенты и пенсионеры, наши соотечественники и зарубежные друзья. Мне очень жаль, что я не имею физической возможности лично ответить каждому из вас. Но я сердечно благодарю всех вас за теплые слова, за добрую и высокую оценку моей деятельности. Каждое поздравление для меня очень ценно и дарит позитивную энергию.
Мы живем в динамично развивающемся мире, в котором, несмотря на все перемены, по-прежнему главными ценностями остаются человечность и порядочность, искренность и доброта, милосердие и любовь.
Вашу любовь и поддержку я ощущала всегда. Ваши добрые посылы – высшая оценка моей деятельности. Спасибо вам за это. Поверьте, это самый лучший подарок на день рождения.
Еще раз сердечно благодарю всех вас за внимание и сердечные поздравления. Желаю всем вам счастья, здоровья, света и любви, а родному Азербайджану — мира, благополучия и процветания».