Prezident İlham Əliyev və birinci xanım Mehriban Əliyeva 9 May - Qələbə Günü münasibətilə Bakıda keçirilən mərasimdə iştirak ediblər
Mayın 9-da İkinci Dünya müharibəsində faşizm üzərində Qələbənin 73-cü ildönümü münasibətilə Bakıda təntənəli mərasim keçirilib.
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti, Silahlı Qüvvələrin Ali Baş Komandanı İlham Əliyev və birinci xanım Mehriban Əliyeva mərasimdə iştirak ediblər.
Prezident İlham Əliyev iki dəfə Sovet İttifaqı Qəhrəmanı, tank qoşunları general-mayoru Həzi Aslanovun abidəsi önünə əklil qoyub.
Prezident İlham Əliyev və birinci xanım Mehriban Əliyeva Böyük Vətən müharibəsi veteranları ilə xatirə şəkli çəkdiriblər.
Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyev və birinci xanım Mehriban Əliyeva iki dəfə Sovet İttifaqı Qəhrəmanı Həzi Aslanovun ailə üzvləri, yaxın qohumları ilə görüşüblər, Qələbə günü münasibətilə onları təbrik ediblər.

President Ilham Aliyev and First Lady Mehriban Aliyeva attend the ceremony organized in Baku on the occasion of May 9th – the Day of Victory
09.05.2018On May 9, a solemn ceremony took place in Baku to mark the 73rd anniversary of the victory over fascism in the World War 2nd.
President of the Republic of Azerbaijan, Supreme Commander-in-Chief of the Armed Forces Ilham Aliyev and First Lady Mehriban Aliyeva attended the ceremony.
President Ilham Aliyev put a wreath before the monument erected to twice Hero of the Soviet Union, tank forces major-general Hazi Aslanov.
President Ilham Aliyev and First Lady Mehriban Aliyeva were photographed with veterans of the Great Patriotic War.
Azerbaijani President Ilham Aliyev and First Lady Mehriban Aliyeva met with family members and relatives of twice Hero of the Soviet Union Hazi Aslanov, congratulated them on the Day of Victory.