Prezident İlham Əliyevin, birinci xanım Mehriban Əliyevanın Bolqarıstan Prezidenti Rumen Radev və xanımı Desislava Radeva ilə görüşü olub
13.10.2017Oktyabrın 13-də rəsmi qarşılanma mərasimindən sonra Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyevin, birinci xanım Mehriban Əliyevanın Bolqarıstan Respublikasının Prezidenti Rumen Radev və xanımı Desislava Radeva ilə görüşü olub.
Görüşdə ölkələrimiz arasında münasibətlərin siyasi, iqtisadi, humanitar, energetika sahələrində və digər sahələrdə uğurla inkişaf etdiyi bildirilib. Bolqarıstan Prezidentinin Azərbaycana səfərinin ikitərəfli münasibətlərin daha da inkişaf etdirilməsinə töhfə verəcəyinə əminlik ifadə olunub. Ölkələrimiz arasındakı əlaqələrin daha da genişləndirilməsi üçün yaxşı potensialın olduğu vurğulanıb.

13.10.2017On October 13, after the official welcoming ceremony, a meeting took place between President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev, First Lady Mehriban Aliyeva and President of the Bulgarian Republic Rumen Radev and his spouse Desislava Radeva.
It was mentioned at the meeting that the relations between our countries were developing in political, economic, humanitarian, energy and other spheres with great success. Confidence was expressed that the visit by the Bulgarian President to Azerbaijan will contribute to the development of bilateral relations further. It was also underscored that there was good potential for extending the relations between the countries further.