Prezident İlham Əliyev və xanımı Mehriban Əliyeva Səudiyyə Ərəbistanı Krallığına rəsmi səfər ediblər
05.04.2015Aprelin 5-də Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev və xanımı Mehriban Əliyeva Səudiyyə Ərəbistanı Krallığına rəsmi səfərə gəliblər.
Dövlətimizin başçısı İlham Əliyevi İki Müqəddəs Ocağın Xadimi, Səudiyyə Ərəbistanının Kralı Salman bin Əbdüləziz Əl Səud qarşıladı.
Səudiyyə Ərəbistanının dövlət və hökumət nümayəndələri Prezident İlham Əliyevə, Azərbaycan nümayəndə heyəti isə İki Müqəddəs Ocağın Xadimi, Səudiyyə Ərəbistanının Kralı Salman bin Əbdüləziz Əl Səuda təqdim olundu.
Sonra İki Müqəddəs Ocağın Xadimi, Səudiyyə Ərəbistanının Kralı Salman bin Əbdüləziz Əl Səud tərəfindən Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyevin şərəfinə rəsmi ziyafət verildi.

Президент Ильхам Алиев и его супруга Мехрибан Алиева совершили официальный визит в Королевство Саудовская Аравия
05.04.20155 апреля Президент Азербайджанской Республики Ильхам Алиев и его супруга Мехрибан Алиева прибыли с официальным визитом в Королевство Саудовская Аравия.
Главу нашего государства Ильхама Алиева встретил Хранитель двух святынь, Король Саудовской Аравии Салман ибн Абдул-Азиз Аль Сауд.
Представители государства и правительства Саудовской Аравии были представлены Президенту Ильхаму Алиеву, а члены азербайджанской делегации – Хранителю двух святынь, Королю Саудовской Аравии Салману ибн Абдул-Азизу Аль Сауду.
Затем от имени Хранителя двух святынь, Короля Саудовской Аравии Салмана ибн Абдул-Азиза Аль Сауда был устроен официальный прием в честь Президента Азербайджана Ильхама Алиева.