Prezident İlham Əliyev və xanımı Mehriban Əliyeva Ağcabədi rayonunda qaçqın və məcburi köçkün ailələri üçün inşa edilmiş yaşayış binalarından ibarət məhəllədə görülən işlərlə tanış olublar
Dekabrın 24-də Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev və xanımı Mehriban Əliyeva Ağcabədi rayonunda qaçqın və məcburi köçkün ailələri üçün inşa edilmiş yaşayış binalarından ibarət məhəllədə görülən işlərlə tanış olmuşlar.
Sonra Prezident İlham Əliyev və xanımı Mehriban Əliyeva hazır mənzilə baxdılar.
Məhəllə ilə tanış olan dövlətimizin başçısı işlərin yüksək səviyyədə başa çatdırılması ilə bağlı tapşırıq və tövsiyələrini verdi.

President Ilham Aliyev and Mrs. Mehriban Aliyeva made themselves familiar with the works done in the quarter comprised of residential buildings constructed for refugee and IDP families in Aghjabedi district
24.12.2011President of the Azerbaijan Republic Ilham Aliyev and Mrs. Mehriban Aliyeva familiarized themselves with the works done in the quarter comprised of residential buildings constructed for refugee and IDP families in Aghjabadi District on December 24.
Then President Ilham Aliyev and Mrs. Mehriban Aliyeva visited a ready apartment.
Having got acquainted with the quarter, the Head of our state gave instructions and recommendations on high quality completion of works.