Prezident İlham Əliyev və xanımı Mehriban Əliyeva Bakıdakı Əjdərbəy məscidinin əsaslı təmir və yenidənqurmadan sonra açılışında iştirak ediblər
Dekabrın 22-də Bakıdakı Əjdərbəy məscidi əsaslı təmir və yenidənqurmadan sonra istifadəyə verilmişdir.
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev və xanımı Mehriban Əliyeva məscidin açılışı mərasimində iştirak etmişlər.
Dövlətimizin başçısı və xanımı məscidin təmirdən əvvəlki və sonrakı vəziyyətini əks etdirən fotostendə baxdılar.
Qafqaz Müsəlmanları İdarəsinin (QMİ) sədri şeyxülislam Allahşükür Paşazadə Azərbaycan Prezidentinə və xanımına məsciddə görülmüş işlər barədə məlumat verdi.
Prezident İlham Əliyev və xanımı Mehriban Əliyeva burada Qafqaz Xalqları Ali Dini Şurasının üzvlərini salamladılar.
Əjdərbəy məscidinin açılışına həsr olunmuş mərasim Quran ayəsinin oxunması ilə başlandı.
Sonda Şeyxülislam Allahşükür Paşazadə Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyevə müqəddəs Qurani-Kərim hədiyyə etdi.

Президент Ильхам Алиев и его супруга Мехрибан Алиева приняли участие в церемонии открытия мечети Аждарбека после капитального ремонта и реконструкции в Баку
22 декабря после капитального ремонта и реконструкции открылась мечеть Аждарбека в Баку.
В церемонии открытия мечети приняли участие Президент Азербайджанской Республики Ильхам Алиев и его супруга Мехрибан Алиева.
Глава государства и его супруга посмотрели фотостенд, отражающий состояние мечети до и после ремонта.
Председатель Управления мусульман Кавказа (УМК) шейх уль-ислам Аллахшукюр Пашазаде проинформировал Президента Азербайджана и его супругу о проделанной в мечети работе.
Президент Ильхам Алиев и его супруга Мехрибан Алиева приветствовали здесь членов Высшего религиозного совета народов Кавказа.
Церемония, посвященная открытию мечети Аждарбека, началась чтением аята из Корана.
На церемонии выступил Президент Азербайджана Ильхам Алиев.
В конце Шейх уль-ислам Аллахшукюр Пашазаде преподнес Президенту Азербайджана Ильхаму Алиеву священный Коран.