Mehriban Əliyeva Nəsir İmanquliyevin 100 illik yubileyinə həsr olunmuş təntənəli mərasimdə iştirak edib
21.12.2011Dekabrın 21-də Müslüm Maqomayev adına Azərbaycan Dövlət Filarmoniyasında görkəmli ictimai-siyasi xadim, milli mətbuatımızın klassiki Nəsir İmanquliyevin anadan olmasının 100 illiyinə həsr edilmiş təntənəli yubiley mərasimi keçirilmişdir.
Mərasimdə Azərbaycanın birinci xanımı Mehriban Əliyeva iştirak etmişdir.
Filarmoniyanın foyesində Nəsir İmanquliyevin həyat və fəaliyyətini əks etdirən fotosərgi açılmışdır.
Görkəmli jurnalistin nəvələri – Heydər Əliyev Fondunun prezidenti, Azərbaycanın birinci xanımı Mehriban Əliyeva və M.V.Lomonosov adına Moskva Dövlət Universitetinin Bakı filialının rektoru, professor Nərgiz Paşayeva sərgi ilə tanış olmuşlar.
Təntənəli mərasim Nəsir İmanquliyevin həyat və fəaliyyətinə həsr edilmiş sənədli filmin nümayişi ilə başlamışdır. Mərasim konsert proqramı ilə davam etmişdir.

Мехрибан Алиева присутствовала на церемонии посвященной 100-летию Насира Имангулиева
21 декабря в Азербайджанской государственной филармонии имени Муслима Магомаева состоялась торжественная юбилейная церемония, посвященная 100-летию со дня рождения выдающегося общественно-политического деятеля, классика нашей национальной печати Насира Имангулиева.
На церемонии присутствовала первая леди Азербайджана Мехрибан Алиева.
В фойе филармонии была открыта фотовыставка, отражающая жизнь и деятельность Насира Имангулиева.
Внучки выдающегося журналиста – президент Фонда Гейдара Алиева, первая леди Азербайджана Мехрибан Алиева и ректор Бакинского филиала Московского государственного университета имени М.В.Ломоносова, профессор Наргиз Пашаева ознакомились с выставкой.
Торжественная церемония началась с демонстрации документального фильма, посвященного жизни и деятельности Насира Имангулиева. Мероприятие было продолжено с концертной программой.